18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, що вніс низку змін до порядку мобілізаційних процесів і бронювання працівників під час війни.
РБК-Україна розповідає, що в цілому потрібно знати про бронювання працівників під час війни, а також звернення Української зернової асоціації до Кабінету міністрів і рішення урядовців щодо бронювання аграріїв.
Бронювання - це надання тимчасової відстрочки (до 12 місяців) від мобілізації (призову) працівникам підприємств, компаній, установ чи організацій, які є критично важливими для забезпечення обороноздатності держави.
Порядок бронювання військовозобов'язаних регламентує постанова Кабінету міністрів України №76 від 27 січня 2023 року (у редакції постанови №650 від 5 червня 2024 року).
Можливість продовження терміну бронювання передбачена за наявності відповідних підстав.
Ще на початку травня 2024 року Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра економіки Юлії Свириденко з проханням:
"З огляду на складність технологічних та виробничих процесів, наразі дуже важливо забронювати для підприємств вже наявних та підготовлених працівників, призов на військову службу яких суттєво вплине на кількісні та якісні показники діяльності підприємства", - йшлося у заяві УЗА.
Зазначалося, що втрата таких працівників може:
У червні виконуючий обов'язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що на тлі необхідності створення умов для безпечного збору врожаю, працівників аграрного сектору й надалі бронюватимуть від мобілізації.
У межах Black Sea Security Forum він повідомив, що для цього було схвалено декілька рішень.
"Перше - це автоматично пролонговані існуючі бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів", - пояснив він.
Друге рішення, за словами урядовця, полягає в подальшому бронюванні аграріїв на 12 місяців (хоча до цього було шість).
"Третє - по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі... Є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна (при цьому отримуючи погодження від військових)", - розповів Висоцький.
Він уточнив, що загальна норма бронювання - до 50%, проте для деяких професій можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що уряд планує внести зміни до постанови про бронювання від мобілізації.
Читайте також, як аграріям з прифронтових і окупованих територій відтермінували повернення кредитів.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", Army.gov.ua, Постанова Кабміну №650, Українська зернова асоціація, "Суспільне".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.