Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель визнав серйозні дефіцити в оборонній сфері ЄС. Вони робить Європу вразливою перед "загрозами високого рівня", тож необхідно нарощувати оборонні замовлення.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ перед делегатами щорічної конференції Європейського оборонного агентства у четвер, 8 грудня.
"Запаси зброї до ЄС, що постачається Україні, виснажуються через те, що ми роками не забезпечували необхідне фінансування. Те, що ми спрямовуємо Києву, ми беремо не зі складів, а з наших армій", - сказав він.
За даними Борреля, у 2021 році всі країни ЄС витратили на оборону 214 млрд євро, що на 6% більше, ніж у 2020 році. Найбільше зростання витрат на оборону продемонстрували Греція, Італія, Словенія і Фінляндія.
"Я знаю, що громадська думка віддає перевагу олії, а не гарматам, безумовно, але ми роками недоінвестували (в ОПК,- ред.). І ці склади швидко порожніють, бо вони й були майже порожніми", - зазначив Боррель.
За словами Борреля, заяви, які робили європейські уряди на тлі російської агресії проти України, вказують, що зростання оборонних видатків продовжиться і в наступні роки.
Він закликав союзників нарощувати оборонні замовлення, а промисловців - подати інформацію, що як швидко і в яких обсягах вони можуть виробляти. Це потрібно для того, додав він, щоб максимально швидко наростити виробництво та в стислий термін забезпечити союзників та Україну необхідною кількістю озброєнь та боєприпасів.
"Зараз все стає кращим, але недостатньо, особливо в частині кооперації. У короткостроковій перспективі потрібно спільно інвестувати та зробити закупівлі. Закупити більше - і спільно", - сказав Боррель.
Як повідомлялося, раніше Боррель заявляв, що війна Росії проти України може суттєво затягтися. При цьому агресивність дій РФ зросте.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.