Запаси виснажуються. Столтенберг закликає країни НАТО збільшити витрати на оборону
Альянс закликає країни-членів витрачати щонайменше 2% від ВВП на оборону. Союзники по НАТО повинні підписати більше контрактів з оборонними компаніями, щоб збільшити своє виробництво, адже їхні запаси боєприпасів виснажуються.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в коментарі Bloomberg.
"Нам потрібно насправді підписувати контракти, тому що тоді промисловість готова інвестувати та нарощувати виробництво", - сказав він.
Столтенберг додав, що НАТО запросив представників оборонної промисловості приєднатися до зустрічі міністрів оборони в Брюсселі пізніше цього місяця для сприяння контактам.
Глава НАТО висловив надію, що союзники також домовляться про план дій оборонної промисловості, коли лідери зберуться на саміті у Вільнюсі в липні, в якому буде описано, як збільшити виробництво та спільні закупівлі, а також як забезпечити оперативну сумісність і стандартизацію.
Альянс також погодився з новими інструкціями щодо бойових боєприпасів, включаючи 155-мм артилерійські снаряди, щоб забезпечити країни більшими запасами як для продовження підтримки України, так і для власних оборонних потреб.
"Поки що союзники вичерпали запаси, щоб мати змогу підтримати Україну - це нестабільний шлях, тому нам потрібно нарощувати виробництво, щоб виконати ці нові та амбітніші цілі", - сказав Столтенберг.
Норми щодо витрат на оборону в НАТО
Альянс збирається погодити нову обіцянку щодо витрат на оборону, яка стане головною темою обговорення міністрів оборони під час їхньої зустрічі. Згідно з нинішнім зобов’язанням, підписаним у 2014 році, союзники по НАТО погодилися витрачати 2% ВВП до 2024 року, але лише вісім із 31 члена наразі досягають цієї мети.
Столтенберг сказав, що дискусії ще тривають, але Альянс очікує, що союзники досягнуть 2% якнайшвидше, тому що війна в Україні продемонструвала нагальність цього.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.