Запаси металобрухту у Євросоюзі меншають: EUROFER закликає вжити заходів
Брухт стає стратегічним фактором для майбутнього європейських сталевиробників, тож його експорт має бути обережним і враховувати інтереси металургійної галузі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Arvedi Group і віце-президента EUROFER Маріо Арведі Кальдонаццо.
За його словами, попит на брухт з боку європейських виробників збільшується для подальшого скорочення викидів вуглецю.
Голова Arvedi Group нагадав: понад 50 країн у світі суттєво обмежують експорт брухту. Тому Європа також має вжити заходів, аби брухт чорних металів визначався як критична сировина, а не лише відходи.
Джамп’єтро Бенедетті, президент Danieli, також вважає, що доступність брухту в Європі у майбутньому буде одним із найважливіших питань для металургії, оскільки інтегровані виробники сталі продовжують збільшувати його використання у виробничому циклі.
Водночас Єнс Бйоркман, представник Stena Metal International та голова комітету постачальників сировини IREPAS, акцентував: протягом наступних п’яти років ЄС споживатиме більшу частину європейського брухту, оскільки у рамках прагнення до "зеленої" сталі виробництво переводитимуть на електродугові печі.
Нагадаємо, в Україні ситуація з металобрухтом теж лишається складною. Через окупацію та бойові дії заготівля цієї сировини різко скоротилася, в той же час експорт критично зріс.
Разом з тим стало відомо, що український брухт експортується до ЄС за сірими схемами, через що Україна втратила на експортному миті понад 350 мільйонів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.