Захід гальмує підтримку України через страх перед РФ щодо можливих наслідків перетину т.зв. уявних "червоних ліній". Водночас прояв рішучості міг би вплинути не тільки на Москву, але й на інші країни, що прагнуть до володіння ядерною зброєю.
Про це розповів колишній командувач армії США в Європі, генерал у відставці Бен Ходжес в коментарі РБК-Україна.
Як зазначив Ходжес щодо причин відсутності рішучих дій з боку західних партнерів у підтримці України - така політика відображає нездатність країн-союзників чітко заявити про свої прагнення до перемоги України над Росією.
За його словами, ці країни не можуть визначити стратегічні результати, яких вони хочуть досягти в українсько-російському конфлікті.
"Навіть попри те, що це є чітко в стратегічних інтересах США та Європи - щоб Росія зазнала поразки та повернулася до кордонів України та Росії 1991 року. Невдача в цьому питанні є результатом надмірного страху перед можливим застосуванням ядерної зброї з боку Росії, якщо Україна використовуватиме західну зброю. Захід стримує себе, замість того щоб діяти рішуче", - зазначив Ходжес.
Генерал додав, що стримування США від рішучих дій через загрозу застосування Росією тактичної ядерної зброї є серйозним сигналом не лише для Москви, але й для Північної Кореї, Ірану, Пакистану, Китаю та інших країн, які прагнуть до володіння ядерною зброєю.
Варто зауважити, що західні партнери стримуються у допомозі України у визвольній війні проти російських окупантів. Зокрема, країни-партнери не дозволяють завдавати далекобійних ударів певними видами озброєння, що надійшло у якості воєнної підтримки, адже бояться перетину т.зв. "червоних ліній", якими Москва залякує Захід, маючи на увазі гостру ескалацію конфлікту.
Як зауважила дослідниця Росії в Інституті вивчення війни (ISW) Анжеліка Еванс в коментарі РБК-Україна, операція Сил оборони на території Курської області продемонструвала, наскільки порожніми є "червоні лінії" Росії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.