ua en ru

Вучич про Косово: Сербія не визнає його незалежність, попри переговори

Вучич про Косово: Сербія не визнає його незалежність, попри переговори Фото: Александр Вучич, президент Сербії (Getty Images)

Президент Сербії Александр Вучич відкинув можливість визнання незалежності Косово. Попри переговори, які йдуть між Белградом та Приштиною.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сербський телеканал РТС.

У своєму сьогоднішньому зверненні до сербів Вучич заявив, що Сербія завжди намагалася досягти компромісу з Косово. Але визнання його незалежності - неможливе.

"Ми докладемо всіх зусиль у майбутньому. І ми завжди говорили, що ми за відкриті Балкани, що у нас з цим немає проблем, але ми завжди будемо публікувати так звані застереження, які дадуть зрозуміти всім, що Сербія не визнає незалежності Косова. Я повторю, що Сербія не визнає незалежність Косово і не визнає незалежність Косово", - сказав він.

Вучич також запевнив, що Сербія не дозволить Косово стати членом ООН або ж організацій, установ чи агентств ООН, та не прийме жодної подібної пропозиції.

"Ні в довгостроковій, ні в короткостроковій перспективі ми не приймемо таке зобов'язання. Я очікую, що в січні відкриється широка полеміка, і, звичайно, це не прості речі", - додав сербський президент.

Конфлікт між Косово та Сербією

Конфлікт за Косово триває ще з давніх-давен, оскільки для сербів цей регіон - частина національної ідентичності. В часи Югославії Косово мало автономію, а в 92-му році стало частиною Сербії. Проте прагнення косовських албанців до незалежності у в 1996 році переросло у війну. Через те, що конфлікт супроводжувався етнічними чистками, в нього втрутилися сили НАТО, які змусили сербів залишити регіон.

У лютому 2008 року косовські албанці односторонньо проголосили незалежність Косова. Однак визнала новостворену країну лише 101 держава-член ООН. України серед них немає, як і Сербії.

Цього року у Косово сталися декілька етнічних конфліктів між албанцями та сербами. Наприклад, наприкінці вересня декілька десятків озброєних людей захопили монастир на кордоні з Сербією. В результаті спецоперації, проведеної косовськими силовиками, загинули четверо людей - правоохоронець та троє сербів.

У жовтні Євросоюз та Сполучені Штати закликали Косово та Сербію повернутись до діалогу щодо нормалізації відносин.

Більше про конфлікт між Сербією та Косово, а також про інші конфлікти, які можуть спалахнути у світі, читайте в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram