Мама піврічної дитини намагалася зробити клізму малюку за допомогою термометра, але він опинився у кишківнику немовляти. Лікарям довелося докласти зусилля, щоб дістати його.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства.
У вівторок, 8 жовтня, медики екстреної допомоги з Каменя-Каширського Волинської області доставили до лікарні піврічну дівчинку разом із матір'ю. Жінка розповіла, що намагалася зробити клізму дитині, використовуючи електронний термометр, змащений олією. Вона звернулася за допомогою до медиків після того, як прилад опинився всередині кишківника дитини.
Лікарі розповідають, що на рентгені чітко було видно термометр, і його також можна було відчути через живіт. Хірурги Волинської обласної дитячої лікарні провели ендоскопічну операцію для його вилучення. За словами лікарки Юлії Артишук, операція була складною і вимагала особливої обережності, щоб уникнути пошкодження внутрішніх органів немовляти.
"Самостійно градусник вийти не міг, натомість міг перфорувати кишківник або надалі спровокувати кишкову непрохідність", – розповідає лікарка.
Медики наголошують, що при закрепі у дитини важливо надавати своєчасну допомогу. Ось кілька простих дій, які можуть полегшити стан малюка:
Якщо проблема з випорожненням не зникає, обов’язково потрібно звернутися до сімейного лікаря, педіатра або гастроентеролога для отримання професійної консультації та призначення відповідних препаратів. Лікарі наголошують, що потрібно уникати сумнівних порад із неперевірених джерел, оскільки це може нашкодити дитині.
Зазначимо, люди часто відтягують візити до лікарів та займаються самолікуванням, однак медики дуже скептично ставляться до цього. РБК-Україна публікувало перелік небезпечних помилок, яких найчастіше припускаються ті, хто практикує самопризначення ліків.
Також лікарі розвіяли міфи про кілька методів недоказової медицини. Медики наголошують, що недоказова медицина, яка включає нетрадиційні та альтернативні методи лікування, не відповідає критеріям доказової медицини та не входить до навчальних програм медичних закладів. Доказова медицина, що з’явилася у 1990-х роках, базується на використанні найкращих наукових доказів для прийняття клінічних рішень. Її основна мета – забезпечити обґрунтованість медичних рішень, підвищуючи якість і безпеку лікування
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.