В Україні з початку повномасштабного вторгнення росіян 24 лютого 2022 діє воєнний стан. При цьому його продовжували кілька разів.
Більш детально про те, коли може закінчитися воєнний стан і що потрібно про нього знати, читайте у матеріалі РБК-Україна нижче.
Воєнний стан - це особливий правовий режим, який запроваджується в Україні чи в окремих її місцевостях за умови збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державної незалежності України, її територіальної цілісності.
Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для запобігання загрози, відображення збройної агресії та забезпечення національної безпеки.
Під час воєнного стану заборонено:
Також важливим є те, що воєнний стан дозволяє тимчасово обмежувати частину конституційних прав і свобод людини.
Воєнний стан в Україні був запроваджений 24 лютого рівно на 30 діб. Після чого його продовжували ще раз на 30 діб - з 26 березня до 25 квітня. Потім продовжили ще двічі, але вже на 90 діб - спочатку до 25 серпня, а потім до 21 листопада.
Згідно з останнім рішенням Верховної ради, воєнний стан в Україні продовжили з 21 листопада до 19 лютого 2023 року. Саме цієї дати воно закінчується, але, найімовірніше, його знову продовжать, оскільки Росія не має наміру виводити свої війська з території України і припиняти війну.
При цьому, станом на 31 грудня, президент України Володимир Зеленський поки що не вносив до Ради законопроекту про продовження воєнного стану.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.