Військовослужбовець США, який 1 січня підірвав автомобіль Tesla Cybertruck біля входу в готель Trump International у Лас-Вегасі, та перед детонацією скоїв самогубство, залишивши записку. У ній 37-річний Метью Лівельсбергер розповів, що вибух не був терористичним актом, а "тривожним дзвінком".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Associated Press.
Відомо, що американський солдат-водій Cybertruck безпосередньо перед детонацією баків з бензином та піротехніки, розміщених в кузові автівки, вистрелив собі у голову. Внаслідок вогнепального поранення "зелений берет" із Колорадо-Спрінгс (штат Колорадо) загинув у машині.
Серед обгорілих речей, знайдених усередині автомобіля, були пістолет біля ніг Лівелсбергера, інша вогнепальна зброя, феєрверки, паспорт, військовий квиток, кредитні картки, iPhone і смарт-годинник. Зброя була придбана легально.
Метью Лівельсбергер (фото: x.com/LVMPD)
Чоловік у своєму мобільному телефоні залишив текстове повідомлення, в якому писав, що йому потрібно "очистити" свій розум "від братів, яких я втратив, і звільнити себе від тягаря життя, які я забрав".
Уточнюється, що Лівелсбергер служив в американській армії з 2006 року, і двічі відправлявся в Афганістан.
"Це не був теракт, це був тривожний дзвінок. Американці звертають увагу лише на видовища та насильство. Який кращий спосіб донести свою точку зору, ніж трюк із феєрверками та вибухівкою?" - цитує записи Лівелсбергера місцева влада.
У результаті вибуху Cybertruck семеро людей отримали легкі поранення, але сама будівля готелю Trump International практично не зазнала руйнувань чи суттєвих пошкоджень.
Місце вибуху Tesla Cybertruck біля готелю Трампа (фото: Департамент поліції Лас-Вегаса)
За даними американських правоохоронців, Лівелсбергер діяв один і не мав спільників.
У листах чоловіка було охоплено низка тем, серед яких були політичні образи, суспільні, внутрішні та міжнародні проблеми, включаючи війну РФ проти України. В одному з листів Лівелсбергер писав про те, що Штати "смертельно хворі і йдуть до краху".
За словами представників правоохоронних органів, Лівелсбергер не мав наміру нашкодити новообраному президенту Дональду Трампу. В одній із заміток, які він залишив, він сказав, що країні необхідно "згуртуватися" навколо цього політика, а також - навколо генерального директора Tesla мільярдера Ілона Маска.
За словами помічника шерифа Дорі Корена, інженери Tesla тим часом допомогли дослідникам отримати дані з Cybertruck, у тому числі шлях Лівелсбергера між зарядними станціями від Колорадо через Нью-Мексико й Арізону до Лас-Вегаса.
Як пише AP, в останні роки Лівелсбергер зізнавався своїй колишній дівчині, яка служила армійською медсестрою, що він зіткнувся зі значним болем і виснаженням. Вона пояснювала це черепно-мозковою травмою.
"Останній рік моє особисте життя було справжнім пеклом", - сказав він у текстових повідомленнях своїй екс-дівчині Арріт у перші дні їхнього знайомства, якими жінка поділилася з редакцією Associated Press.
Також західні ЗМІ пишуть, що за даними армії США, Лівелсбергер окрім військової служби в ЗС США та двох місій в Афганістані також служив в Україні, Таджикистані, Грузії та Конго.
На одній з фото Лівелсбергер у футболці з написом українською мовою (фото: telegraph.co.uk)
AP додає, що чоловік нещодавно повернувся із закордонного відрядження в Німеччині, та вказувався у відпустці у момент своєї загибелі.
Раніше повідомлялося, що 1 січня у Лас-Вегасі стався вибух автомобіля Tesla Cybertruck біля входу в готель Trump Internationa (ще називають Trump Las Vegas) у Лас-Вегасі. Пізніше з'явилася інформація про жертву та постраждалих через інцидент.
Американська поліція, а також Ілон Маск, заявляли, що не виключають версію з терактом.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.