ПВК "Вагнера", батальйон "Спарта", а також оперативно-тактичні бойові з'єднання "Каскад" та "Русич" ще до помітних успіхів на фронті сперечаються в інформаційному просторі про найбільший вплив на суспільство та керівництво Кремля.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.
Дискусії щодо впливу різних підрозділів на локальні просування окупантів у районі Мар'їнки та Бахмута збігаються з повідомленнями про прибуття в Україну чеченських формувань.
На думку аналітиків ISW, підтримка дискусій про роль підрозділів у незначних поступах, ймовірно, спрямована на те, щоб підірвати здатність голови Чечні Рамзана Кадирова використати будь-які наступні тактичні успіхи для підвищення свого авторитету та повторного використання своїх воєнізованих формувань як основну нерегулярну наступальну силу.
Багато нерегулярні формування можуть бути обурені спробою Кадирова взяти на себе відповідальність за будь-який успіх після кількох місяців наступальних операцій на виснаження.
Ключові висновки ISW:
Ситуація з ПВК "Вагнера"
Керівник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин заявив, що його найманці виходять із Бахмута. В Інституті вивчення війни наголошували на тому, що бойовики ПВК "Вагнера", ймовірно, не зможуть піти з Бахмута без втрат, оскільки перебувають у безпосередньому контакті з українськими військами.
Раніше спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що ЗСУ завдали ПВК "Вагнера" у Бахмуті величезних втрат.
До того ж, російські військові та найманці ПВК "Вагнера" продовжують дезертувати з бойових позицій, відмовляючись чи боячись воювати проти ЗСУ. Зокрема, в районі Бахмута близько 30 найманців із ПВК "Вагнера" самовільно залишили бойові позиції, викравши військову техніку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram .