Китай розробляє ядерну зброю набагато швидше, ніж прогнозували. І це викликає явне занепокоєння у США, де вважають, що це може стати "проблемою найближчого майбутнього", оскільки війна в Україні в цьому плані "лише розминка".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Wall Street Journal.
"Ця українська криза, в якій ми зараз перебуваємо, - це лише розминка, - заявив цього тижня на конференції адмірал ВМС Чарльз Річард, командувач Стратегічним командуванням США. - І не пройде багато часу, перш ніж ми будемо піддаватися випробуванням способами, якими ми не піддавалися протягом довгого часу".
За його словами, політика стримування Китаю "повільно тоне" як корабель, оскільки Китай просувається у виготовленні ядерної зброї швидше за США.
"Він тоне повільно, але він тоне, оскільки, по суті, вони впроваджують свої можливості в полі швидше, ніж ми. Повільне опускання навряд чи є втіхою. Поки ці криві продовжуються, не буде мати значення, наскільки хороші наші командири чи наскільки хороші наші коні - нам їх не вистачатиме. І це дуже найближча проблема", - зазначив адмірал.
Річард зазначив, що Америка зберігає перевагу в підводних човнах, "можливо, єдина справжня асиметрична перевага, яка у нас (у США, - ред.) ще є".
Але навіть ця перевага, на думку військового, може зникнути, якщо Америка не набере темпу, "вирішивши проблеми з технічним обслуговуванням і розпочавши нове будівництво", наприклад, як запропонував Річард, трьох швидкохідних підводних човнів класу "Вірджинія" на рік "було б гарним початком".
Нагадаємо, в 2021 році перше місце у рейтингу витрат на ядерну зброю посіли США з 44,2 млрд доларів. На другому - Китай (11,7 млрд доларів), на третьому - РФ (8,6 млрд доларів), на четвертому - Велика Британія (6,8 млрд доларів) та п'ятому - Франція (5,9 млрд доларів).
При цьому Китай знаходиться в процесі збільшення свого ядерного арсеналу в 3-4 рази. Також у Вашингтоні не бачать бажання з боку Пекіна обговорювати майбутнє ядерної безпеки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.