У Вінницькій області зафіксували небезпечне вірусне захворювання: про що йдеться

У Вінницькій області виявили африканську чуму свиней. У разі підозрілих випадків із тваринами громадян закликають негайно звертатися до місцевих ветеринарних органів.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Вінницькій області.
Що відомо про африканську чуму свиней у Вінницькій області
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомило, що згідно з результатами досліджень регіональної державної лабораторії, було підтверджено діагноз "африканська чума свиней".
Уточнюється, що захворювання виявили у трупах диких свиней.
Їх знайшли на території кварталу №56 ЛМГ Райагролісу Городківської ТГ у Тульчинському районі Вінницької області.
Наголошується, що Головне управлінням Держпродспоживслужби негайно вживає всіх необхідних заходів (відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства й зареєстрованої в Міністерстві юстиції).
Для того, щоб запобігти поширенню захворювання, громадянам і господарствам рекомендують:
- дотримуватися ветеринарно-санітарних норм;
- дотримуватися обмежувальних заходів.
"У разі виявлення підозрілих випадків необхідно негайно звертатися до місцевих ветеринарних органів", - підсумували у Держпродспоживслужбі.
Як розпізнати африканську чуму свиней
Раніше у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області розповіли, що африканська чума свиней (АЧС) - це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу.
Українцям пояснили, що це вірусне захворювання вражає домашніх та диких свиней (і не є небезпечним для людей).
В цілому вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, не здатних до повної нейтралізації збудника.
Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби - 5-9 діб.
Це захворювання не лікується і достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (цьому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі).
Хвороба характеризується здебільшого гострим перебігом і проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю.
Характерними для хвороби є такі ознаки:
- раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
- підвищення температури тіла до 40,5-42°C;
- зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, лежання тварин (заривання у підстилку);
- кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше - запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, у самок - можливі аборти;
- червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, мошонці, вухах, п'ятачку та кінцівках.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що поблизу Антарктиди виявили новий смертельний вірус.
Читайте також, як захиститись від сказу, якщо вас вкусила дика тварина.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.