Викуп "Нафтогазом" газу приватного видобутку дозволяє бюджету отримати надходження з ренти, - експерт
Завдяки викупу "Нафтогазом" газу у приватних газовидобувних компаній державний та місцеві бюджети отримують рентні надходження.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України Артема Петренка.
За його словами, з перших місяців повномасштабного вторгнення асоціація неодноразово зверталася до Уряду і держави, щоб вирішити питання реалізації газу, видобутого незалежними компаніями.
Він зауважив, що з одного боку промисловість, яка була основним споживачем ресурсу незалежних видобувників, суттєво зменшила попит на газ через значні руйнування, з іншого - рішенням Кризового комітету при Міністерстві енергетики було заборонено експорт.
"Викуп "Нафтогазом" газу українського видобутку - важливий і один із дієвих механізмів підтримки компаній, сектору та загалом економіки. Він дозволяє незалежним підприємствам реалізовувати видобутий ресурс, а відтак - сплачувати ренту в державний і місцевий бюджети, інвестувати в нове буріння, капремонти, інфраструктуру та планувати нові проєкти для реалізації", - сказав Петренко.
Він також додав, що станом на 19 червня «Нафтогаз» придбав понад 660 млн кубометрів газу у видобувників та трейдерів.
Крім того, наголошує експерт, потрібно й надалі аналізувати газовий ринок всередині країни та у Європі, та продовжувати дискусію щодо питання часткового експорту газу.
Нагадаємо, Українська енергетична біржа позитивно оцінює вихід "Нафтогазу" на торги.
Голова правління НАК "Нафтогаз" Олексій Чернишов раніше зазначав, що прозорі конкуренті закупівлі українського газу стимулюють збільшення власного видобутку.
"Прозорий ринок газу всередині країни - мотивація для приватних компаній збільшувати власний видобуток. Саме тому Група Нафтогаз майже щодня виходить на біржу, купуючи різні обсяги палива, від сотні тисяч „кубів“ до мільйонів", - коментував ситуацію Чернишов.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.