Від 5 років позбавлення волі. Єврокомісія запропонувала покарання за порушення санкцій
Європейська комісія висунула пропозиції щодо видів покарань за порушення санкцій, введених країнами-членами Євросоюзу.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на прес-службу Єврокомісії.
"Поки російська агресія проти України триває, найважливішим є повне виконання обмежувальних заходів ЄС, а порушення цих заходів не карається", - сказано у повідомленні.
Так, пропозиція Комісії встановлює спільні правила ЄС, які полегшать розслідування, переслідування та покарання за порушення обмежувальних заходів у всіх державах-членах.
Запропонована директива встановить однаковий рівень штрафів у всіх державах-членах. Таким чином, це закриє існуючі юридичні лазівки та посилить стримуючий ефект порушення санкцій ЄС.
Єврокомісія надає приклад кримінальних злочинів, які порушують санкції ЄС:
- надання коштів або економічних ресурсів у доступ або користування певної особи, організації чи органу;
- незаморожування цих коштів;
- надання можливості на в'їзд певних осіб на територію держави-члена або їх транзитного проїзду через територію держави-члена;
- здійснення операцій з третіми країнами, які заборонені або обмежені санкціями ЄС;
- торгівля товарами або послугами, імпорт, експорт, продаж, купівля, передача, транзит або транспортування яких заборонено або обмежено;
- забезпечення фінансової діяльності, яка заборонена або обмежена;
- надання інших заборонених або обмежених послуг, як юридичні консультації, трастові послуги та податкові консультаційні послуги.
Зазначається, що порушення будуть стосуватися й обходу обмежувальних заходів ЄС шляхом приховування коштів або приховування того факту, що особа є кінцевим власником коштів.
Види покарань: залежно від правопорушення окрема особа може бути присуджена до максимального покарання у вигляді щонайменше п’яти років позбавлення волі. Компанії можуть бути піддані штрафам у розмірі не менше 5% від загального світового обороту юридичної особи (компанії) за господарський рік, що передував рішенню про штраф.
Тепер цю пропозицію обговорюватиме Європейський парламент та Європейська Рада в рамках звичайної спільної законодавчої процедури.
Нагадаємо, раніше Європейська рада додала порушення обмежувальних заходів до списку "злочинів Євросоюзу".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.