Великі втрати техніки під Авдіївкою підірвуть наступальний потенціал РФ, - ISW
Великі втрати російської техніки навколо Авдіївки, ймовірно, підірвуть наступальний потенціал РФ в довгостроковій перспективі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).
26 жовтня речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що з 10 жовтня російські війська зазнали 5000 вбитих і поранених і 400 одиниць бронетехніки поблизу Авдіївки та Мар’їнки (на південний захід від Донецька).
Супутникові знімки підтвердили, що російські військові в період з 10 по 20 жовтня в районі Авдівіки втратили щонайменше 109 одиниць військової техніки, в основному бойових броньованих машин і танків.
Український офіцер запасу заявив, що російські сили, схоже, використовують менше бронетехніки поблизу Авдіївки, хоча, можливо, вони перегруповуються для поновлення великих механізованих штурмів, як це було між початковими механізованими штурмами 10 жовтня та другою серією великих механізованих штурмів 19 і 20 жовтня.
Російське командування перекинуло додаткові сили на ділянку фронту до Авдіївки, щоб компенсувати значні втрати в живій силі та зберегти здатність російських військ підтримувати наступальні зусилля, що тривають.
"Однак російському командуванню, ймовірно, буде важко компенсувати втрати російської техніки, зокрема бронетехніки", - зазначили аналітики.
Так, широкомасштабні втрати та нестача російської техніки в перший рік повномасштабного вторгнення значно обмежили здатність Росії вести ефективну механізовану маневрову війну під час наступу російських військ взимку-навесні 2023 року, сприяючи подальшим втратам під час безладних механізованих штурмів поблизу Вугледара Донецької області в січень і лютий 2023.
Важкі втрати навколо Вугледара, ймовірно, завадили російському командуванню здійснити постійні механізовані штурми в інших частинах України пізніше під час зимово-весняного наступу 2023 року. Нещодавні втрати російської техніки навколо Авдіївки видаються набагато більшими, ніж попередні втрати техніки навколо Вугледара.
Залишається незрозумілим, чи перспектива подальших втрат важкої техніки утримає російське командування від початку чергової серії великих механізованих штурмів поблизу Авдіївки.
Росія поступово мобілізувала елементи своєї оборонно-промислової бази для усунення нестачі обладнання, але не зробила цього в масштабах, віддалено достатніх для компенсації кумулятивних втрат російського обладнання в Україні.
Нещодавні втрати російської техніки навколо Авдіївки, ймовірно, призведуть до ще більшої нестачі російської техніки та перешкод для будь-якого прогресу, якого російські військові досягли у вирішенні проблем із погіршенням можливостей механізованого маневру.
Ключові висновки:
- Великі втрати російської техніки навколо Авдіївки, ймовірно, підірвуть наступальний потенціал Росії в довгостроковій перспективі.
- Українські війська незначно просунулися на східний (лівий) берег Херсонської області та продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області.
- Українські чиновники спростували інформацію про те, що 26 жовтня Україна призупинила коридор для цивільних суден у Чорному морі.
- 26 жовтня набула чинності поправка до російського закону про громадянство, яка дозволяє анулювати натуралізоване російське громадянство, надаючи уряду Росії новий механізм для примусу мігрантів до російської військової служби.
- 26 жовтня високопоставлена делегація ХАМАС прибула до Москви і зустрілася з офіційними особами Росії та Ірану.
- Російські війська вели наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки, на південний захід від Донецька, в районі кордону Донецько-Запорізької області та на заході Запорізької області та на окремих ділянках просувалися вперед.
- Кілька російських опозиційних ЗМІ повідомили, що російські компанії оборонно-промислової бази продовжують використовувати західні компоненти, які поставляються через посередників, для виробництва ракет для використання проти України.
- Російська окупаційна влада продовжує зусилля з примусового привчання української молоді до російської культури та ідентичності через розширення програм військово-патріотичного виховання.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.