Вдосконалення правил мобілізації в першу чергу повинно ґрунтуватися на економічному факторі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на генерального директора Федерації роботодавців транспорту України Володимира Гусака.
"Зараз склалась ситуація, коли територіальні центри комплектування в першу чергу рекрутують людей з підприємств. Але це призводить до втрати кадрів, яких неможливо замінити. Як результат - зменшення обсягів виробництва, а отже і податкових надходжень. Відтак знижуються можливості держави й надалі в потрібних обсягах забезпечувати Сили оборони країни", - пояснив він.
Він зауважив, що доречним було б зменшення навантаження на офіційний сектор: наголос можна створити на те, щоб залучити до наближення перемоги України чоловіків, які не працюють або менше працюють в офіційному секторі.
"Окрім того, вважаємо за необхідне зберегти чинну постанову Кабінету міністрів №76 щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час", - додав гендиректор ФРТУ.
На його думку, мобілізація без урахування економічної складової у досить короткий час призведе до стрімкого скорочення "білої" економіки та розвитку тіньового сектору, що означатиме різке скорочення надходжень у бюджет і відтак зменшення можливостей для фінансування Сил оборони.
"Ми розуміємо потребу в удосконалені правил мобілізації, та сподіваємось, що наші занепокоєння будуть враховані. А керівництво країни та законодавці знайдуть необхідні механізми реалізації при ухваленні остаточної редакції закону", - резюмував він.
Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що у Кабміні розглядають схему бронювання тільки для працівників з зарплатнею від 35 тис.грн. Ця схема викликала хвилю критики від експертів та військових як така, що може спровокувати розкол у суспільстві.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.