На Запорізькій АЕС немає радіоактивного йоду, оскільки блоки станції не працюють. Пити для профілактики йодид калію немає жодної потреби.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів доктор технічних наук, фізик-ядерник Володимир Борисенко.
"Якщо ж ми заговорили про йод, адже спочатку були розмови, що нібито треба напитися цього йоду, так от його на Запорізькій станції сьогодні немає взагалі", - сказав він.
За його словами, йод накопичується тільки при працюючій станції. Його період напіврозпаду вісім діб, тому за місяць його концентрація зменшується в чотири рази. За два місяці - відповідно, в 16 разів. За рік його зменшилось в декілька мільярдів разів.
"Тобто там радіоактивного йоду немає, і тому пити йод немає жодної потреби", - додав Борисенко.
Нагадаємо, сьогодні п'ять із шести енергоблоків ЗАЕС знаходяться в холодному стані.
Раніше співробітниця Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Олена Паренюк в інтерв’ю РБК-Україна сказала, що вживати йод в профілактичних цілях в разі інциденту на ЗАЕС немає потреби. Запорізька АЕС не виробляє електроенергію, тобто там не йде активна реакція, вже з вересня. І всі короткоживучі радіонукліди, які є там доволі небезпечними, вже давно розпалися.
РБК-Україна також зібрало офіційні рекомендації щодо того, як підготуватися до надзвичайної ситуації, та як діяти в разі викиду радіації на ЗАЕС.