Парламент підтримав у другому читанні законопроєкт, який сприятиме дерегуляції бізнесу. До кінця воєнного стану підприємці, які хочуть розпочати власну справу, можуть замість отримання необхідних дозволів і ліцензій просто подати відповідну декларацію. Подана декларація буде прирівнюватись до статусу дозволу, або ліцензії.
Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ.
За її словами, ухвалений законопроєкт про спрощення умов провадження господарської діяльності в період дії воєнного стану в Україні переводить отримання дозволів та ліцензій, необхідних для початку власної справи, на декларативний принцип, тобто подана декларація прирівнюється до статусу дозволу, або ліцензії. Це значно спростить умови ведення бізнесу.
Шуляк зазначила, що відтепер українці зможуть розпочинати власну справу, яка потребує отримання дозволів чи ліцензій, просто задекларувавши відповідну діяльність. Виключення - високоризиковані види діяльності, перелік яких затвердить Кабмін.
Подати передбачені законодавством документи на кшталт заявки на продовження дії дозволів, відповідної звітності та інших документів буде потрібно після закінчення дії воєнного стану. Все це, вважає Шуляк, допоможе бізнесу прилаштуватися до умов роботи під час війни, стимулюватиме ділову активність та сприятиме розвитку економіки.
"Підтримка бізнесу під час війни - необхідність. Тож ухвалення цього законопроєкту дозволить створити максимально зручні умови для ведення бізнесу. Підприємці зможуть швидко відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне. Це те, чого справді дуже хоче бізнес, бо часто ліцензування в нашій країні – це просто корупція, яка нічого хорошого не несе економіці країни", - підкреслила Олена Шуляк.
Підтриманий у парламенті законопроєкт, передбачає, що:
"До видів діяльності, на яких не розповсюджується дія закону входить діяльність, яка може призвести до спричинення загрози національним інтересам, негативного впливу на функціонування об’єктів критичної інфраструктури, порушення нормальних умов життєдіяльності населення, негативного впливу на екологічну безпеку", - зауважила Шуляк.
Вона додала, що протягом 15 днів після набуття чинності законом дозвільні органи опублікують на своїх офіційних вебсайтах переліки декларацій про провадження господарської діяльності, які були подані до набрання чинності цим Законом. А уряд протягом 2 місяців має ухвалити підзаконні акти, необхідні для виконання закону.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.