Минулого року в Україні запровадили електронні рецепти для купівлі препаратів в аптеках. Українцям дали відповідь на п'ять найпоширеніших питань, пов'язаних з е-рецептами.
Про це повідомляє РБК-Україна на посилання на сайт Кабінету міністрів України
З початку дії послуги, виписано понад 62 млн рецептів, з яких понад 1,26 млн - за власні кошти пацієнта.
Так, це можливо, коли у людини хронічні чи рецидивуючі захворювання. Лікар може виписати рецепт без візиту пацієнта. Але може і відмовити, якщо хоче оглянути пацієнта особисто.
Якщо фармацевт помітив помилку - він має право скасувати рецепт. В такому разі вам потрібно звернутись до лікаря. Це можна зробити дистанційно. Якщо помилка системи - лікар повідомить спеціалістам. Якщо помилка лікаря - отримаєте новий е-рецепт.
В е-рецепті немає діагнозу та скарг пацієнта. Лише контактну інформацію, термін дії рецепту, інформацію про лікарський засіб та його приймання.
Така ситуація можлива з двох причин. Перша: ви неправильно вказали мобільний номер (чи його втратили). Тоді вам потрібно внести зміни в електронній системі охорони здоров'я.
Друга: ви обрали підтвердження особистості через документи. У такому випадку лікар має надрукувати вам інформаційну памʼятку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення.
В такому разі необхідно звернутися до лікаря, для формування нового коду. Це можна зробити зателефонувавши або написавши у месенджер.
Нагадаємо, РБК-Україна розповідало про наслідки передозуванням вітаміном D. Невролог категорично не рекомендує самолікування. Потрібно здавати аналізи, щоб розуміти, коли не вистачає вітаміну.
Крім того, сімейна лікарка розповіла, як менше хворіти восени та взимку - дотримуйтесь порад, не ведіться на рекламу препаратів та не скуповуйте їх масово.