Російські війська нанесли черговий масований удар по Києву. У столиці зафіксовано падіння уламків в кількох районах, вимкнення світла, води та пожежі.
Про наслідки ракетної атаки - в матеріалі РБК-Україна.
При підготовці матеріали використовувалися дані Київської міської військової адміністрації (КМВА), мера Києва Віталія Кличка, КМДА, "Київпастрансу", прес-служби Міненерго.
За даними КМВА, російська армія вранці 2 січня нанесла другий поспіль удар із застосуванням великого арсеналу повітряного озброєння.
Повітряна тривога сумарно тривала майже 6 годин. Спочатку ворог запустив на столицю України приблизно півтора десятка баражуючих боєприпасів типу Shahed.
А слідом за ними понад півтора десятка стратегічних бомбардувальників Ту-95МС запустили групами та хвилями крилаті ракети Х-101/Х555Х-55. Одночасно із заходом ракет на Київ, понад десять літаків Міг-31К запустили по столиці аеробалістичні ракети Х-47М2 "Кинджал".
Силами та засобами протиповітряної оборони було уражено усі БпЛА Shahed та понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток Х-47М2 "Кинджал" (остаточно тип і кількість дадуть Повітряні сили), повідомили в КМВА.
Внаслідок масованої ракетної атаки в столиці, є руйнування житлової забудови, пошкодження інфраструктури. Є потерпілі. У Солом’янському районі зафіксовано загоряння багатоповерхових житлових будинків. Вогонь заблокував людей на поверхах. ДСНС проводили деблокування та евакуацію людей.
За даними прес-служби КМВА, станом на 13:50 в багатоповерховому житловому будинку Солом’янського району загинуло 2 людини та 48 постраждало.
Раніше підтвердилася інформація щодо загибелі жінки 86 років. Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, вона була евакуйована з будинку в Солом’янському районі та померла в машині "швидкої".
За даними прес-служби КМДА, у Подільському районі Києва спостерігається сильне задимлення через пожежі, спричинені ракетною атакою на столицю. Станом на 11:30 пожежу в Подільському р-ні на складах, площею 2000 м2 локалізовано.
Станом на 12:40 у Подільському районі ліквідовано загоряння у двох автосалонах на загальній площі 300 м2 Повністю згоріло 29 автомобілів, ще 5 пошкоджено.
За даними прес-служби Київпастрансу, Затримується рух тролейбусів № 4, 5,7, 26, 6, 18, 24, 25, 28, 33, 35, 36, 34, 44, 47 та трамваїв № 11к, 12к, 17, 19, 16к" з технічних причин по вул. Кирилівська, вул. Вишгородська, просп. Івасюка, вул. Виговського, вул. Білицька, вул. Північна. На місце направлено відповідальну службу міста.
Станом на 12:00 рух тролейбусних маршрутів № 34, 44, 47 відновлено
Як повідомили в прес-службі КМДА, станом на 12:00 у всіх районах столиці відновлено живлення об’єктів водопостачання.
Утім у Святошинському та Подільському районах, на житлових масивах Виноградар, Софіївська та Микільська Борщагівка наразі спостерігається пониження тиску водопостачання.
"Для повного запуску агрегатів і стабілізації тиску в мережі фахівцям "Київводоканалу" необхідно орієнтовно до однієї години", - йдеться в повідомленні.
Наслідки ракетної атаки по районах:
За даними прес-служби Міненерго, через масований ракетний обстріл у Києві пошкоджено повітряну лінію, без напруги низка підстанцій, знеструмлені 259 тисяч споживачів.
У Київській області через обстріли знеструмлено високовольтні лінії, є відключення споживачів у Бучанському та Вишгородському районах. Також знеструмлювалося обладнання підстанції. Окрім цього, були тимчасові порушення у роботі ГЕС.
За даними прес-служби ДТЕК, станом на 11:40 Енергетики запитали частину мешканців Святошинського, Шевченківського, Оболонського та Подільського районів Києва після ракетного удару по столиці. Без світла залишається Куренівка, частина Оболонського та Святошинського районів.
Станом на 12:40 через ворожу атаку у Києві та області залишаються без світла понад 86 тисяч споживачів.
Нагадаємо, 29 грудня Росія влаштувала наймасштабнішу атаку по території України з початку вторгнення. За кілька годин випустили 158 ракет різних типів, а також ударні дрони-камікадзе. Зокрема, у небі над Києвом було збито понад 30 ворожих цілей.
Станом на 1 січня у столиці виявили вже 29 загиблих людей.