Українські військові отримають нові бронежилети: у чому їх особливість
В Україні затвердили зразок-еталон полегшеного бронежилета, призначеного для захисту життєвоважливих органів під час бойових дій. Його розробили для військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Міністерство оборони України.
У відомстві зазначають, що новий полегшений бронежилет має забезпечувати високий рівень захисту та комфорт під час виконання бойових завдань, особливо для військових ССО та ДШВ.
Основний комплект полегшеного бронежилета включає:
- чохол фронтальний з м’яким та жорстким бронеелементом
- чохол фронтальний з м’яким балістичним елементом та жорстким бронеелементом та плечовими накладками
- камербанд (виконаний по аналогії з системою "skeleton")
- бокові чохли з м’яким балістичним елементом
- чохол захисту кишківника у вигляді сумки з м’яким балістичним елементом
Додаткові елементи комплекту:
- захист шиї
- захист плечей
- захист паху
- ремінь розвантажувальний тактичний захисний
- захист куприка
- захист стегон
- захист внутрішньої ділянки стегон
- конструктивне рішення для військовослужбовців-жінок
- елемент надання предмету позитивної плавучості
Повідомляється, що всі додаткові елементи полегшеного бронежилета мають м’який балістичний захист.
Усі м’які бронеелементи мають клас захисту 1, а жорсткі – клас 6+. Бронежилет виконуватиметься у чотирьох розмірах (S, M, L, XL) та матиме масу від 7,5 до 12 кг залежно від комплектації.
Затвердження зразка "Бронежилет полегшений" відкриває можливість для закупівлі нових зразків засобів індивідуального захисту та розширення кола постачальників для задоволення потреб ЗСУ та ДССТ.
Раніше РБК-Україна розповідало, що Міністерство оборони України внесло зміни до наказу 232, що стосується інвентарного речового майна. Згідно з новими нормами, інвентарним майном тепер вважаються лише броня та каска. Для ДШВ та ССО до цього переліку також додані навушники. Спальники, каремати та інші речі більше не вважаються інвентарним майном.
Нагадаємо, в Україні спростили процедуру піднайму житла для військовослужбовців. Відтепер їм не потрібно надавати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно при подачі документів для отримання компенсації, повідомили в Міністерстві оборони. Крім того, з переліку необхідних документів виключено копії довідок про реєстрацію місця проживання. Відповідальність за збір окремих документів покладається на командирів військовослужбовців, що значно полегшить процес для самих військових.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.