Кабінет міністрів планує змінити порядок призначення пенсій державним службовцям. Це пов’язано з реформою системи оплати праці.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект постанови Кабміну, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).
Як зазначається в пояснювальній записці, з 1 січня 2024 року відбулася зміна структури заробітної плати з підвищенням посадових окладів (грейдів), при якій суттєво зростає гарантовано стала частка заробітної плати (оклад), яка має дорівнювати 70%, та зменшиться розмір варіативної складової оплати праці (премії, надбавки) до 30%.
Проект розроблено для застосування однакового підходу при визначенні заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям.
Проектом акта пропонується починаючи з 1 січня 2024 року для призначення пенсії державних службовців, які працювали в державних органах, які провели класифікацію посад державної служби, заробітну плату визначати з урахуванням:
Нагадаємо станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тис. осіб.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У грудні 2023 року Кабінет міністрів схвалив реформу оплати праці державних службовців, яка дозволить зекономити 8 млрд гривень за рік.
Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% - премії.
Одночасно з 1 січня уряд скорочуємо кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч.