В Україні реформують дошкільну освіту: що зміниться з 2025 року
В Україні з 1 січня 2025 року набуде чинності новий Закон "Про дошкільну освіту", який спрямований на поліпшення якості освітніх послуг та створення комфортних умов для дітей, вихователів і батьків.
РБК-Україна із посиланням на Міністерство освіти і науки України (МОН) розповідає, які зміни передбачає документ.
Нове законодавство у сфері освіти передбачає зміни для вихователів, батьків, закладів дошкільної освіти, а також для влади і засновників дитячих садочків. Зокрема:
- Для вихователів – оптимізоване навантаження, 56-денна щорічна відпустка, а також можливість отримувати підвищені надбавки та доплати.
- Для батьків – забезпечення доступності садочків за місцем проживання, вибір зручної форми навчання (очна, мережева, дистанційна), а також нові типи закладів (мобільні, сімейні та мінісадки).
- Для закладів освіти – чіткі правила прийому дітей, створення інклюзивного або спеціального освітнього середовища для дітей з особливими потребами.
- Для влади і засновників – обов’язок забезпечити садочки необхідними ресурсами, гарантувати доступність освітніх послуг та справедливу оплату праці вихователів.
Зараз триває розроблення нормативно-правових актів для реалізації нововведень. Планується ухвалення ще 28 документів, які допоможуть імплементувати законодавчі зміни.
Реформа має забезпечити інклюзивність, врахування потреб кожної дитини та створення умов для її гармонійного розвитку.
Нагадаємо, з вересня 2026 року у дитячих садочках України запровадять обов’язкове вивчення англійської мови для дітей віком 5-6 років. Нововведення здійснюється відповідно до Закону "Про застосування англійської мови в Україні", підписаного президентом 4 червня 2024 року. Згідно із законом, всі заклади дошкільної освіти мають забезпечити необхідні умови для вивчення англійської мови, що сприятиме ранньому мовному розвитку дітей.
Також ми розповідали, як зрозуміти, чи правильно ви обрали дитячий садок для вашої дитини.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.