В Україні підвищили тарифи на воду, у звʼязку з чим відбувся скандал. А Київ з робочим візитом відвідав премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес.
Детальніше про те, що сталося у на вихідних, 1 та 2 липня, - у матеріалі РБК-Україна.
Президент України Володимир Зеленський звільнив чотирьох глав районних адміністрацій Києва. Зокрема, Подільської, Дніпровської, Святошинської та Деснянської районних адміністрацій.
Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо нових персональних санкцій проти 190 фізичної та 290 юридичних осіб. До списку санкцій потрапила грузинська авіакомпанія Georgian Airways, яка відновила рейси до Росії.
1 липня в Україні припинив свою дію карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією COVID-19. Він тривав понад три роки - 1193 дні. Тепер COVID-19 буде частиною випадків грипу та ГРВІ, які реєструються кожного року в осінньо-зимовий період.
З 1 липня українцям доведеться більше платити за воду. НКРЕКП встановила нові тарифи практично для всіх водоканалів країни. Суми у квитанціях зростуть у середньому на третину.
Однак НКРЕКП не погодила підвищення тарифів на воду з урядом. Через це премʼєр Денис Шмигаль дав доручення міністру енергетики і Міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду рішень.
До того ж Зеленський заявив, що вважає рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів на водопостачання є ганебним та не професійним.
Під час виступу у Верховній раді Санчес оголосив, що Іспанія виділяє для України новий пакет допомоги на суму 55 млн євро.
Також іспанський премʼєр заявив, що Мадрид надасть Україні додаткові танки Leopard і бронетранспортери.
У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що Україна ні в якому разі не піде на компроміси щодо своєї територіальної цілісності заради членства в НАТО.
Голова Об'єднаного комітету начальників штабу США Марк Міллі заявив, що США думають про надання Україні касетних боєприпасів "протягом тривалого часу".
Метою співпраці є адаптація самохідної гаубиці Eva до українських вимог, а також інтеграція технічних рішень від українських партнерів.
Зі словацького боку партнером виступає державна компанія Konstrukta Defence, з українського - Краматорський завод важкого верстатобудування, який виготовляє власні гаубиці.
За даними видання, в країнах Європи за останній час зареєстровано щонайменше три випадки затримання російських шпигунів з паспортом Бразилії.
Представник Папи Римського кардинал Маттео Зуппі заявив, що його місія до Москви з приводу війни в Україні була зосереджена на гуманітарних питаннях і не включала обговорення мирного плану.
Домовленість про відкриття центру було озвучено ще 21 квітня на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Тоді глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус оцінив приблизну вартість так званого ремонтного хабу в 150 мільйонів євро.
За словами джерел з оборонної промисловості, наразі проект відкриття центру не досягнув жодного прогресу. Замість цього Берлін і Варшава ведуть непримиренні суперечки щодо деталей структури спільного підприємства.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.