Скручування пробігу перед продажем авто - часта маніпуляція, до якої вдаються деякі власники автомобілів в Україні. Щоб припинити таку практику, за це проектом закону №10216 пропонують ввести покарання.
РБК-Україна розповідає, що пропонує змінити цей законопроект і що про нього відомо.
Згідно з пояснювальною запискою, проекту закону №10216 спрямований на запобігання фальсифікаціям щодо пробігу вживаного транспортного засобу (ТЗ).
Оскільки нині практика фальсифікації пробігу вживаного ТЗ під час продажу є досить поширеною, документ пропонує (з метою недопущення введення в оману покупців):
Для цього КУпАП пропонується доповнити статтею 121-4 "Фальсифікація пробігу вживаного транспортного засобу". З неї випливає, що:
Варто зазначити, що згідно з пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, "якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень".
Отже, за перший випадок фальсифікації пробігу машини українців зможуть штрафувати на суму від 8 500 до 17 000 гривень.
За повторне порушення впродовж року доведеться сплатити від 17 000 до 34 000 гривень.
Проект закону №10216 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за фальсифікацію пробігу вживаного транспортного засобу було зареєстровано у Верховній Раді 6 листопада 2023 року.
Ініціатором законопроекту виступив народний депутат Артем Дмитрук.
Головним комітетом ВРУ з цього питання став комітет з питань правоохоронної діяльності під керівництвом Сергія Іонушаса.
Проект закону №10216 (скриншот: itd.rada.gov.ua/billInfo)
Станом на зараз документ надано народним обранцям для ознайомлення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, за які порушення ПДР в Україні найбільші штрафи.
Читайте також, як продати машину через "Дію".
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: Верховна Рада України, проект закону №10216, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Податковий кодекс України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.