Україна володіє майже всіма необхідними ресурсами для завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар радника голови правління АТ "Київський науково-дослідний та проєктно-конструкторський інститут "Енергопроект" Юрія Малахова.
"Наша країна має достатньо технічної бази та кваліфікованих фахівців у сфері проєктування, будівництва та експлуатації. Близько 75% обладнання для ХАЕС виготовлялося в Україні, і цей потенціал можна відновити. У нас є потужності для виробництва труб, кабельної продукції, насосного обладнання та інших необхідних компонентів. Крім того, важливо зазначити, що саме Київський інститут "Енергопроект" розробляв проєкт енергоблоків, починаючи з етапу вибору майданчика", – зазначив Малахов.
Тому в країні збереглися необхідна документація, технології та фахівці, які володіють унікальною інституційною пам’яттю про ці об’єкти.
За його словами, добудова енергоблоків є економічно вигідним проєктом. Висока готовність будівельних конструкцій дозволить завершити роботи у стислі терміни.
"Для добудови 3-го енергоблоку знадобиться приблизно 3,5 роки, а для 4-го – близько 2,5 років. Це набагато швидше, ніж зведення нових енергоблоків, і забезпечить потужність у 1000 мегаватів на кожен блок", – додав він.
Малахов також наголосив, що добудова цих енергоблоків сприятиме створенню десятків тисяч робочих місць. Уже на етапі проєктування буде задіяно 300–400 спеціалістів, а під час будівництва працюватимуть до 5 тисяч людей.
"Ми маємо все необхідне для реалізації цього проєкту. Висока ступінь готовності конструкцій, наявність технологій і знань дозволяють розраховувати на швидке введення об’єктів в експлуатацію. Це значний крок до енергетичної незалежності та стабільності України", – підсумував експерт.
Як повідомлялося, у червні профільний комітет Верховної Ради підтримав прийняття законопроєкту про добудову двох блоків Хмельницької АЕС. Зазначається, що законопроєкт має бути включено до порядку денного найближчим часом.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.