Україна завершила випробування дронів з оптоволоконним зв’язком: у чому їх особливість
В Україні завершили випробування лінійки БПЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Генштаб.
Зазначається, що дрон-камікадзе проєкту "BLACK WIDOW WEB 10" здатен долати дистанції понад 5 кілометрів, не піддаючись впливу РЕБ.
Окрім цього, вони можуть доставляти до 2 кілограмів корисного вантажу.
Також у Генштабі заявили, що цей проєкт вже отримав схвалення в рамках стандартів НАТО, а його розробники наближаються до завершення процесу отримання кодів Альянсу для цілої серії БПЛА.
Начальник управління, полковник Віталій Добрянський, додав, що завдяки проєкту вдалося вирішити важливе завдання - подолання ворожих засобів РЕБ при використанні дронів.
"Це не просто новий зразок озброєння - це вікно можливостей для подальших досліджень і розробок в галузі оптоволоконного зв’язку", - заявили в Генштабі.
Також там додали, що завдяки цьому проєкту роботизація та безпілотні технології отримали новий вектор розвитку.
Повідомляється, що FPV-дрони з технологією оптоволоконного зв’язку стануть проблемою для ворога на лінії бойового зіткнення.
Україна продовжує впроваджувати нові види озброєння. Раніше ми розповідали про особливості застосування та технології ракет вітчизняного виробництва "Пекло" та "Рута", а також лазерної системи ППО "Тризуб". Детальніше - у матеріалі РБК-Україна.
Окрім цього, раніше стало відомо про те, що Міністерство оборони України направило майже 2 млрд гривень на закупівлю безпілотників.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.