У середу, 5 червня, у Пекіні відбулися політичні консультації між Україною та Китаєм на рівні заступників міністрів закордонних справ. Серед обговорених тем був і майбутній Глобальний саміт миру у Швейцарії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ України.
Як повідомляється, українську сторону на консультаціях представляв перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, китайську - заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.
Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, намітили спільні кроки щодо активізації контактів на вищому і високому рівнях, посилення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці, а також подальшої взаємодії в рамках міжнародних організацій.
Також співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права.
"Як було відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому ґрунтуються двосторонні відносини України та Китаю", - зазначили в МЗС.
Сибіга поінформував співрозмовника про ситуацію в Україні, а також підготовку до Глобального саміту миру у Швейцарії. Українською стороною було висловлено сподівання, що участь Китаю у заході могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого і довготривалого миру в Україні.
Заступник глави українського МЗС наголосив, що єдиною основою для досягнення такого миру є формула миру президента Володимира Зеленського.
У рамках робочого візиту до Пекіну також відбулися зустрічі зі спеціальним представником уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуеєм, а також заступником завідувача міжнародного відділу ЦК КПК Чень Чжоу.
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру.
Наразі участь у заході підтвердили 107 країн і міжнародних організацій.
Водночас Китай оголосив, що не братиме участі у саміті миру через відсутність Росії.
Своєю чергою МЗС України заявило, що участь високого представника КНР у саміті миру могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.