Україна та ЄС уклали Рамкову угоду щодо Ukraine Facility: що передбачає
Україна та Європейський союз (ЄС) підписали Рамкову угоду щодо фінансування в рамках реалізації Ukraine Facility.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на міністра економіки України Юлію Свириденко, яку цитує відомство.
Як пояснюють в Міністерстві економіки, угода визначає механізми фінансової співпраці між Києвом та блоком, у тому ж числі щодо:
- управління й контролю коштів в рамках Ukraine Facility;
- спільних заходів для запобігання корупції.
Наступним кроком очікується ратифікація угоди Верховною радою. Після цього документ набирає чинності.
"Здебільшого вона (угода, - ред.) відображає процедури, які будуть спрямовані на ефективне, прозоре та підзвітне використання фінансових ресурсів, що є необхідною умовою для подальшої європейської інтеграції", - пояснила міністр.
Зазначається, що угода передбачатиме:
- забезпечення Україною прозорого використання коштів, що були надані ЄС. Це включає регулярне звітування, дотримання санкційних вимог блоку й не тільки;
- тісну співпрацю між органами державної влади й інституціями ЄС, що сприятиме євроінтеграції.
"Національний координатор, а саме Міністерство економіки, стане ключовим органом взаємодії з Європейською комісією та забезпечуватиме ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих Європейським союзом", - додає відомство.
Ukraine Facility
На початку лютого 2024 року лідери країн ЄС під час саміту у Брюсселі погодили чотирирічний пакет допомоги Україні. Розмір пакета становить 50 мільярдів доларів. Того ж місяця Європейський парламент також підтримав рішення щодо започаткування Ukraine Facility.
Як розповіла очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк, наступний транш в рамках Ukraine Facility залежатиме від ухвалення Радою закону про держадміністрації.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.