Україна в жовтні 2022 року скоротила експорт за кордон. Падіння спричинило зниження світових цін на продовольчі та промислові товари.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінекономіки.
"Загалом вартість українського експорту склала 3,8 млрд доларів. Це на 8,2% менше, ніж у вересні. До цього додалося як зменшення обсягів експорту, так і зниження світових цін на продовольчі та промислові товари. Наразі ми спостерігаємо падіння в металургії. Проте в аграріїв все більш-менш стабільно", - пояснив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка.
За даними прес-служби, обсяги українського експорту у жовтні склали 9,2 млн тонн, що на 4,6% менше, ніж у вересні.
Найбільше падіння обсягів зазнала гірничо-металургійна галузь. Експорт руди скоротився на 286 тисяч тонн у порівнянні з вереснем (-21%). Чавуну експортували на 127 тисяч тонн менше ніж у вересні (-63%). В абсолютних числах експорт по цих товарах: руда - 1,06 млн тонн, чавун - 72,2 тисячі тонн. Для руди - це найнижчий показник з початку року.
У жовтні обсяги ТОП-3 експортованих зернових виглядали так:
В олійно-жировій галузі у жовтні:
Соняшникова олія залишилася лідером по виручці - 502 млн доларів. Але це на 14,9% менше, ніж у вересні.
Попри номінальне збільшення обсягів експорту кукурудзи в грошовому вимірі зафіксовано падіння на 2% до 465 млн доларів.
За даними Мінекономіки, український імпорт у жовтні зріс на 2,6% - до 4,6 млрд доларів. При цьому обсяги зменшилися на 3,1% - до 2,01 млн тонн. Лідером за імпортом залишаються нафтопродукти, на які припадає 25% обсягу і 16% вартості.
Загалом за результатами 10 місяців загальний торговельний оборот склав 80,3 млрд доларів, з яких 36,9 млрд доларів припадає на експорт і 43,4 млрд доларів на імпорт. У порівнянні до 10 місяців 2021 року це відповідно скорочення експорту на 32,3%, а імпорту - на 23,9%.
Нагадаємо, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив про намір запропонувати продовжити "зернову угоду", яка розблокувала експорт з Одеси, ще на один рік.