Україна підписала з ЄС угоду про використання доходів від заморожених активів РФ
Міністр фінансів Сергій Марченко підписав угоду про започаткування Механізму кредитного співробітництва для України (Ukraine Loan Cooperation Mechanism - ULCM). Він створить правову рамку для обслуговування та погашення коштів, отриманих Україною, на суму до 45 млрд євро.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Мінфіну.
Як зазначили в міністерстві, механізм дозволить використати доходи від заморожених активів Росії для покриття основної суми позики від партнерів в межах ініціативи G7 ERA, а також відсотків та будь-яких інших витрат, пов'язаних з позикою.
Кошти, доступні через ULCM, можуть бути використані лише для погашення відповідних позик, наданих Україні кредиторами в рамках ініціативи G7 щодо механізму додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine - ERA).
Кредит для України
Раніше Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду з Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA).
Кошти надаватимуться відповідно до нового Механізму кредитного співробітництва для України (Ukraine Loan Cooperation Mechanism - ULCM), який забезпечить безповоротну форму макрофінансової допомоги.
У червні лідери країн "Великої сімки" домовилися про надання Києву кредиту на суму 50 мільярдів доларів, який частково фінансується за рахунок відсотків, отриманих від російських активів, конфіскованих після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
Верховна Рада 3 грудня внесла зміни до Бюджетного кодексу для того, щоб мати змогу отримати від країн G7 50 млрд доларів під російські активи. Закон вводить нове поняття - "умовні боргові зобов’язання".
Документом встановлено, що гроші не будуть обліковуватись як державний борг України. Україна не повертатиме цей кредит до того часу, поки не отримає репарації від Росії.