Данія виділила додаткові кошти на закупівлю озброєнь для Збройних сил України. Також буде прискорено постачання вже законтрактованих систем.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міноборони Данії.
В оборонному відомстві країни зауважили, що нарацію ключовою метою є прискорення передачі самохідних артилерійських установок Caesar французького виробництва Україні.Зокрема, спочатку постачання Caesar були заплановані на 2026 рік, однак тепер 155-мм САУ передадуть українській армії вже у 2025 році.
"Оборонна промисловість показала, що вона може надати те, що необхідно Україні. Тому уряд збільшить промисловий пул, щоб останні контракти могли бути підписані цього року", - заявив міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.
Він також зауважив, що обсяг коштів, виділених промисловому пулу, становить близько 2,6 млрд данських крон (понад 360 млн доларів - ред.). Але найближчим часом цю суму буде збільшено. Також буде прискорено постачання і боєприпасів для цієї артилерії. Сили оборони України зможуть їх отримати 2025 року.
"Артилерійські системи мають великий попит в Україні, тому я радий, що Данія тепер може сприяти тому, що Україна отримає більше артилерійських снарядів уже наступного року", - додав він.
Caesar - це сучасна самохідна артилерійська установка, що поєднує в собі мобільність, точність і вогневу міць. Вона здатна швидко розвернутися, зробити залп і покинути позицію, уникаючи вогню у відповідь.
Caesar використовується багатьма арміями світу завдяки своїй універсальності. Її можна застосовувати в різних умовах, від пустель до гірських районів. Установка оснащена автоматизованою системою управління вогнем, що дає змогу значно підвищити ефективність стрільби.
Caesar відіграє важливу роль у сучасних збройних конфліктах, забезпечуючи артилерійську підтримку сухопутних військ.
У лютому минулого року Міністерство оборони України повідомило, що Копенгаген передав Україні свої самохідні артилерійські установки Caesar.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.