Європейський парламент сьогодні, 18 січня, ухвалив спільну резолюцію із закликом до Європейської Ради та держав-членів перевірити можливе порушення Угорщиною цінностей блоку.
Про це заявив депутат Європарламенту Петрі Сарвамаа, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його Twitter (X).
У публікації йдеться, що схвалена резолюція "закликає Європейську Раду та держави-члени вжити заходів і визначити, чи вчинила Угорщина серйозні та постійні порушення цінностей ЄС відповідно до статті 7(2) ДЄС".
За словами євродепутата, це "значний розвиток".
"Прогрес у цьому питанні з часу моєї петиції 8 січня 2024 року про позбавлення (прем'єр-міністра Угорщини, - ред.) Віктора Орбана виборчих прав (права голосу в Раді ЄС, - ред.) був вражаючим", - зазначив Сарвамаа.
Він додав, що зібрав у Європарламенті менш ніж за тиждень 125 підписів на підтримку ініційованої ним петиції.
"За десять днів ми сформували позицію Європарламенту з цього приводу", - розповів він.
Також євродепутат зазначив, що ЄП "виконав свою роль, тепер це залежить від держав-членів".
Нагадаємо, на саміті лідерів країн Європейського союзу 14-15 грудня 2023 року Угорщина заблокувала рішення виділити Україні 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Питання допомоги українській стороні тепер розглядатиметься знову на саміті ЄС 1 лютого.
Разом з тим угорський прем'єр Віктор Орбан погрожує, що заблокує його. Будапешт вимагає поступок від ЄС в обмін на схвалення пакета.
Додамо, тоді ж у грудні видання Financial Times повідомляло, що країни-члени ЄС розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках.
Раніше у січні в Європарламенті ініціювали збір підписів під петицією, щоб позбавити Угорщину права голосу у Раді ЄС. За 4 дні стало відомо, що необхідну кількість підписів було зібрано.
Євродепутати 18 січня обговорили позачерговий саміт, запланований на 1 лютого, та закликали лідерів країн ЄС до позбавлення Угорщини права голосу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.