Угорщина "ймовірно" шпигувала за делегаціями ЄС: деталі розслідування журналістів
Бельгійські та угорські журналісти виявили, що угорські спецслужби могли займатися незаконним шпигунством за посадовцями ЄС, коли ті відвідували країну.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розслідування De Tijd та Direkt36.
Зокрема, співробітники Інформаційного офісу Угорщини (IH) стежили за представниками Європейського офісу боротьби з шахрайством (OLAF).
Діяльність угорських спецслужб припадає на період із 2015 по 2017 рік, коли співробітники OLAF розслідували діяльність компаній, пов’язаних із прем’єр-міністром Віктором Орбаном.
Журналісти зазначають, що угорські спецслужби могли використовувати такі методи для відстежування:
- обшуки готельних номерів делегацій ЄС,
- злам ноутбуків та завантаження конфіденційної інформації,
- прослуховування телефонних розмов,
- фізичне стеження за посадовцями під час поїздок на автомобілях.
Діяльність угорських спецслужб припадає на період із 2015 по 2017 рік, коли OLAF проводив розслідування щодо компанії, пов’язаної з Орбаном.
Берталан Хавасі, керівник пресслужба офісу прем’єр-міністра, відповів, хоч і не одразу, на запит видання Politico щодо ставлення уряду до фактів у розслідуванні журналістів.
"Ми не маємо справу з фейковими новинами", - коротко заявив він.
Однак, як зауважило видання, раніше Угорщину вже звинувачували у зломах телефонів журналістів, активістів та опозиційних діячів, а у 2021 році уряд визнав купівлю ізраїльського шпигунського програмного забезпечення Pegasus.
Нагадаємо, що цього року Угорщина вирішила послабити візові обмеження для російських туристів. У ЄС назвали це "відчиненими дверима" для шпигунів. Подробиці - у матеріалі РБК-Україна.
Також відомо, що Орбан погрожує ЄС ветувати наступний довгостроковий бюджет, якщо Угорщині не розблокують кошти, що були заморожені через проблеми з верховенством права та корупцією.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.