Люди, які втекли від загарбницької війни і знайшли прихисток у безпечних регіонах України, можуть отримати виплати від держави. Проте переселенці в Україні можуть розраховувати не лише на фінансову підтримку.
Яку ще допомогу можуть отримати ВПО - дізнайтеся у матеріалі РБК-Україна нижче.
При підготовці матеріалу використовувалися джерела: сайти "Дія", "єДопомога", пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, сайти благодійних організацій.
В Україні офіційно зареєстровано кілька мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Держава виплачує фінансову допомогу для переселенців. Станом на 28 травня 2024 року дорослі особи отримують щомісячні виплати у розмірі 2 тисяч гривень. На дітей виплачують по 3 тисячі гривень.
Детальніше про те, яким чином нараховують виплати і які головні умови для цього - читайте у матеріалі РБК-Україна.
Деяким категоріям ВПО в Україні пропонують безкоштовне житло у безпечних регіонах. Це стосується сімей з дітьми, вагітних, людей, що втратили працездатність, і пенсіонерів.
Щоб отримати безкоштовне житло, переселенцям потрібно звернутися до органів місцевої влади чи ЦНАП, де вони проживають. Безкоштовне житло надаються на один рік з можливістю продовжити цей термін. На одну особу повинно припадати не менше шести квадратних метрів житлового приміщення.
Від початку повномасштабної війни в Україні активізувався волонтерський рух. Навіть зараз незахищені категорії населення можуть звернутися до окремих волонтерів чи організацій за допомогою.
Волонтери можуть допомогти з житлом, транспортом, одягом, ліками, медичною допомогою, паливом, утримання тварин та багато іншого. В Україні існують онлайн-сервіси, куди можуть звернутися переселенці за волонтерською допомогою:
Крім того, переселенці в Україні можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу. Благодійний фонд "Право на захист" запустив програми безкоштовної юридичної підтримки для ВПО.
До волонтерів можна звернутися з трудовими питання, оформленнями документів, пенсії, соціальної допомоги, укладенням та розірванням шлюбу, прийомом у дитсадок чи поновленням навчання у школі.
Можна звернутися до благодійного фонду особисто, або у зручному для вас чат-боті у Viber, Telegram чи Facebook Messenger.
Українці, які виїхали з тимчасово окупованих територій України, можуть безкоштовно розміститися у соціальному житлі. Для цього потрібно звернутися за телефонами: (096) 058 84 10 (Viber); (096) 058 83 76 (WhatsApp, Telegram), а також на лінію Мінреінтеграції 1548.
Також держава надає таким категоріям ВПО допомогу з оформлення документів. Для цього потрібно звернутися до підрозділу Державної міграційної служби. Витрати на виготовлення паспорта покривають.
Також переселенці, які евакуювалися з окупації, можуть звернутися за допомогою до:
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як переселенці можуть безкоштовно навчатися в Україні та що для цього потрібно.
Також РБК-Україна пояснювало, як внутрішньо переміщеним особам отримати доступну іпотеку та придбати житло в кредит.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.