Грека Теодороса Русопулоса переобрано президентом Парламентської асамблеї Ради Європи ще на один рік. Інші кандидати на цю посаду не висувалися, тому повноваження Русопулоса були продовжені без голосування в сесійній залі.
Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна зі Страсбурга, де розпочала свою роботу зимова сесія ПАРЄ.
Русопулос очолив ПАРЄ рік тому, в січні 2024 року. Згідно з практикою асамблеї, повноваження президента зазвичай продовжуються на другий річний термін, якщо за час каденції його робота не викликала особливих нарікань.
Однією з головних інтриг поточної сесії ПАРЄ буде визнання або невизнання повноважень грузинської делегації. Вибори до грузинського парламенту, що відбулися в жовтні 2024 року, викликали безліч нарікань у міжнародних спостерігачів, їхні результати не були визнані опозицією, яка на знак протесту відмовилася брати депутатські мандати.
У зв'язку з цим повноваження нової грузинської делегації, складеної винятково з представників провладної партії "Грузинська мрія", були оскаржені іншими делегатами ПАРЄ, у зв'язку з проблемами з демократією, які останнім часом посилилися в Грузії. Тепер протягом доби моніторинговий комітет ПАРЄ повинен буде вивчити ситуацію і представити свою думку перед сесійною залою.
У своїй промові одразу після переобрання Русопулос заявив, що тема російської агресії проти України буде його головним пріоритетом на посаді.
"Підтримка України і робота з міжнародними акторами для відновлення миру і справедливості буде моїм першочерговим зобов'язанням", - сказав Русопулос.
Нагадаємо, 2 жовтня 2024 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо українських військовополонених. Так, ПАРЄ працюватиме над їх поверненням.
А наприкінці червня минулого року Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала дії РФ геноцидом українського народу. У документі також вказується необхідність деколонізації країни-агресора.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.