Світові ціни на нафту знижуються: що стало причиною
Ціни на нафту впали в п'ятницю, 28 жовтня, після того, як Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, розширив свої обмеження на COVID-19. Але ціни демонструють тижневе зростання на побоюваннях з приводу поставок напередодні майбутнього припинення імпорту з Росії до Європи.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 0,8% до 96,18 долара за барель після зростання на 1,3% на попередній сесії. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшали на 1,1% - до 88,08 доларів за барель.
Тим не менш, обидва еталонні нафтові контракти демонструють тижневе зростання: Brent зросте більш ніж на 2%, а WTI - більш ніж на 3%.
Зниження в п'ятницю відбулося після того, як китайські міста в четвер подвоїли зусилля по боротьбі з COVID-19, опечатавши будівлі, заблокувавши райони і кинувши мільйони людей у тяжкому становищі в боротьбі за те, щоб зупинити спалахи, що розширюються.
Китай повідомив про 1506 нових випадків зараження COVID-19 27 жовтня, повідомила у п'ятницю Національна комісія охорони здоров'я, порівняно з 1264 новими випадками на день раніше.
Міжнародний валютний фонд очікує, що зростання Китаю сповільниться до 3,2% цього року, що на 1,2 пункту нижче за квітневий прогноз після зростання на 8,1% у 2021 році.
"Ринок нафти виграв від слабшого долара і надії на сильне відновлення економіки Китаю, але тепер акцент зміщується на ризики рецесії, які знижують прогнози прогнозів попиту на сиру нафту на частину року, що залишилася", - сказав Едвард Мойя, старший ринковий аналітик OANDA.
Проте, аналітики кажуть, що сильне відновлення валового внутрішнього продукту США у третьому кварталі, про яке повідомлялося у четвер, наголосило на стійкості найбільшої у світі економіки та споживача нафти.
"З погляду ринку нафти, незважаючи на високі відсоткові ставки, це безпосередньо впливає на ваш прогноз попиту", - сказав Баден Мур, голова відділу досліджень сировинних товарів у Національному банку Австралії.
Він сказав, що волатильність на ринку, ймовірно, підвищуватиметься, враховуючи, що світові запаси низькі, європейські санкції щодо російської нафти мають набути чинності у грудні, а попит з боку Китаю зростає.
Зростаюча премія за нафту марки Brent порівняно з нафтою WTI підживлюється ознаками зростання обсягів нафтопереробки в Китаї, нестачею нафти в Європі напередодні російського нафтового ембарго і скороченням поставок з боку ОПЕК+.
"Ринок, як і раніше, побоюється наближення термінів закупівель російської нафти в Європі до того, як 5 грудня набудуть чинності санкції", - зазначають аналітики ANZ Research.
Нагадаємо, за прогнозом Світового банку, у 2023 році ціна на сиру нафту марки Brent складе в середньому 92 доларів за барель, що набагато вище п'ятирічного середнього показника в 60 доларів за барель. 2024 року ціни впадуть до 80 доларів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram .