ua en ru

Суд над командиром "Русич" у Фінляндії: прокурор вимагає довічного терміну

Суд над командиром "Русич" у Фінляндії: прокурор вимагає довічного терміну Фото: Ян Петровский (Воїслав Торден), командир російської ДШРГ "Русич" (wikipedia.org)

У Фінляндії суд розпочав розгляд справи росіянина Яна Петровського (Воїслава Тордена), командира ДШРГ "Русич". Його звинувачують у п’яти воєнних злочинах, скоєних на сході України у вересні 2014 року під час бойових дій на боці так званої "ЛНР".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Yle.

За даними слідства, Петровський віддавав накази і брав безпосередню участь у розстрілі українських солдатів. При цьому, ДШРГ "Русич" фіксувала свої злочини на відео, які були пізніше використані як доказ.

Обвинувачення стверджує, що "Русич" - це російське військове угруповання з неонацистською ідеологією, а Петровський, будучи заступником командира, відповідав за організацію злочинів.

Прокурор вимагає довічного ув’язнення для обвинуваченого.

Адвокат Петровського, Хейккі Лампела, заявив, що його підзахисний заперечує всі звинувачення та не визнає участі у воєнних злочинах. Також він заперечив зв’язок угруповання ДШРГ "Русич" із неонацистськими ідеями.

Зазначається, що ця справа є унікальною, адже це перший випадок, коли у Фінляндії розглядають справу про воєнні злочини в Україні.

Раніше Україна зверталася до Фінляндії з проханням екстрадиції Петровського, проте Верховний суд країни відхилив цей запит.

Затримання Петровського у Фінляндії

Наприкінці серпня 2023 року поліція Фінляндії затримала Петровського.

Ян Петровський є лідером і командиром російської диверсійно-штурмової розвідувальної групи "Русич".

Він був відомий завдяки своїм зв'язкам в ультраправих колах, участі у війни в Сирії на боці диктатора Башара Асада, а також за воєнні злочини, які скоїв в Україні.

Відомо, що псевдонім "Воїслав Торден" Петровський використовує цей з метою підкреслення своєї ідеологічної позиції, пов'язаної з ультраправими та неонацистськими поглядами. Він складається з елементів, що нагадують слов'янське чи скандинавське коріння, які часто асоціюються з радикальними ідеологіями, популярними серед ультраправих угруповань.