Туреччині не варто забувати про домовленості, які були досягнуті у Мадриді у червні 2022 року. При цьому є всі перспективи, щоб отримати "правильні рішення" щодо членства Швеції до НАТО.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга під час спільної прес-конференції із президентом Литви Гітанасом Науседою напередодні Вільнюського саміту.
За його словами, він підтримує амбіції Туреччини стати членом в ЄС, але водночас наголосив про домовленності, які були укладені у Мадриді, треба пам'ятати.
"Зокрема, конкретних умов, яким має відповідати Швеція, щоб стати членом НАТО і фактично Швеції вдалося зробити дуже багато", - зазначив він.
Столтенберг додав, що йому вдалося порозмовляти з президентом Туреччини Ердоганом кілька тижнів тому та їх розмова "була конструктивною".
"Ми поговорили про важливість впровадження постійного механізму, який було встановлено Швецією, Фінляндією та НАТО. І була зустріч кілька днів тому у Брюсселі. Справді прогрес є очевидним. Сьогодні будуть ще інші перемовини", - розповів він.
Він висловив переконання, що є всі перспективи, аби отримати правильні рішення щодо членства Швеції в НАТО.
"Звичайно, ми не говоримо про гарантії. Але зараз є правильний час під час саміту, коли лідери можуть висловити всі свої побоювання і досягти прогресу", - констатував Столтенберг.
Швеція подала заявку на вступ до Альянсу у 2022 році. Її ратифікували всі країни-члени НАТО, крім Туреччини та Угорщини. У червні 2022 року міністри закордонних справ Туреччини, Швеції та Фінляндія підписали тристоронній меморандум, в якому було окреслено аспекти підтримки трьох країн один одному у питаннях загроз безпеці. Нещодавно Ердоган заявив, що Туреччина схвалить заявку Швеції на вступ до НАТО після того, як Євросоюз відкриє шлях для приєднання Анкари до блоку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.