ua en ru

США завтра оголосять нову допомогу Україні. До неї увійдуть касетні снаряди, - Reuters

США завтра оголосять нову допомогу Україні. До неї увійдуть касетні снаряди, - Reuters Фото: президент США Джо Байден (Віталій Носач, РБК-Україна)

Сполучені Штати Америки у п'ятницю, 7 липня, оголосять новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійдуть касетні боєприпаси.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За словами американських чиновників, очікується, що завтра буде оголошено про пакет допомоги, який включає касетні боєприпаси для гармат калібру 155-мм.

У пакеті допомоги, вартість якого, значно перевищує 500 мільйонів доларів, Україна отримає боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS, бойових машин Bradley і бронетранспортерів Stryker.

Однак, за словами чиновників, пакет все ще обговорюється і може змінитися.

Варто зазначити, що цей пакет допомоги стане 42-м, затвердженим Сполученими Штатами для України з початку повномасштабного російського вторгнення, на загальну суму понад 40 мільярдів доларів.

За інформацією Sky News, представник Білого дому підтвердив журналістам, що надсилання касетних боєприпасів Україні "активно розглядається", але наразі немає жодних рішень.

За даними АР, США нададуть Україні новий пакет військової допомоги на 800 млн доларів.

Касетні боєприпаси для України

Ще наприкінці 2022 року CNN повідомляло, що Україна просила США надати їй касетні боєголовки для РСЗВ та артилерійських снарядів, але адміністрація Джо Байдена не була готова виконати це побажання.

У лютому 2023 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав західних союзників надати Україні таку зброю. Проте у Німеччині критикували таке прохання.

Раніше CBS News повідомляло, що США можуть оголосити про відправку касетних боєприпасів Україні вже цього тижня.

Касетні боєприпаси

Один касетний боєприпас викидає бомби, що можуть покрити у п’ять разів більшу територію, ніж звичайні боєприпаси.

Касетні боєприпаси складаються з десятків менших бомб. Вони розлітаються під час детонації.

Касетні боєприпаси вважаються забороненими, адже бомби, які не розірвалися, можуть становити небезпеку для цивільних протягом багатьох років після закінчення бойових дій.

У 2010 році було прийнято конвенцію про заборону касетних боєприпасів, 123 держави заборонили їхнє використання, виробництво та накопичення. Проте США, Україна та Росія не підписали документ.