США ввели санкції проти двох компаній із КНР через їх участь у розробці російського дрона
Сполучені Штати Америки ввели санкції проти трьох компаній, зокрема двох китайських. Їх підозрюють у причетності до розробки та виробництва російського безпілотника.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Мінфін США.
Як розповіли в американському відомстві, санкції запроваджено через "залучення в розроблення й виробництво російського безпілотного літального апарата "Гарпія" дальнього радіусу дії".
Окрім компаній, які базуються в Китаї, до санкційного списку внесено російську компанію "Торговий дім Вектор" та її генерального директора
За даними Мінфіну США, ці приватні компанії та особи були залучені до розробки та виробництва військової техніки для російської оборонної компанії, на яку поширюються санкції США, для використання російськими військовими в Україні.
"Росія все більше покладається на досвід іноземних фахівців та імпорт складних технологій для підтримки своєї програми озброєнь і просування військової кампанії проти України", - сказано у повідомленні.
Хто у санкційному списку
Компанія Xiamen Limbach Aircraft Engine Co - базується в КНР, виробляє двигун L550E для встановлення на "Гарпії".
Компанія Redlepus Vector Industry Shenzhen Co Ltd (Redlepus), яка також працює в КНР, співпрацює з визначеною США російською оборонною компанією ТОВ "ТСК "Вектор" та виступає посередником між АТ "ІЕМЗ "Купол" та постачальниками з КНР для російського проекту "Гарпія".
Громадянина Росії Артема Михайловича Ямщикова, який є генеральним директором і бенефіціарним власником ТСК "Вектор".
Раніше РБК-Україна писала про те, що Російська Федерація почала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіусу дії під назвою "Гарпія-А1". Для цього використовується китайський двигун та деталі.
Китай звинувачують у військовій допомозі Росії
У липні держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Китай у постачанні зброї для оборонного комплексу Росії. Лідери НАТО назвали Китай "посібником" війни проти України.
Китайські компанії підозрюють у торгівлі товарами подвійного призначення з Росією. У відповідь на критику, 31 липня Китай скоригував експортний контроль над військовими безпілотниками.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.