У США обговорили можливість військових конфліктів з РФ та Китаєм
У Конгресі США обговорили загрози військових конфліктів з Росією та Китаєм. Не виключили застосування ядерної зброї.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Конгресу та "Голос Америки".
У середу 15 листопада у Комітеті Палати представників США зі збройних сил пройшли слухання, присвячені висновкам звіту. Його представила призначена Конгресом комісія про стратегічну позицію США.
У звіті йдеться про загрози з боку Росії та Китаю, а також про шляхи стримування можливих конфліктів з боку США та їх союзників.
Ядерна зброя
У США схвильовані тим, що Росія володіє найбільшим та найрізноманітнішим ядерним арсеналом у світі. Голова Комітету конгресмен-республіканець Майк Роджерс наголосив, що арсенал РФ збільшується, бо її потужності здатні виробляти сотні боєголовок на рік.
"Найбільш тривожним є запас нестратегічної ядерної зброї, яка не обмежена жодним договором, і де Росія має перевагу 10 до 1 над США", - заявив Роджерс.
Звіт наголошує, що ризик масштабного ядерного конфлікту залишається невеликим, але збільшується ризик використання ядерної зброї, зокрема і на території США. А от ризик військового конфлікту з Росією та Китаєм або обома, хоч і не є неминучим, але виріс.
Стримування РФ
Автори звіту вважають, що США та їх союзники повинні бути готовими мати змогу протистояти обом ядерним супротивникам - Росії та Китаю у 2027-2035 роках.
У звіті рекомендують збільшити кількість стратегічних бомбардувальників B-21 та нових атомних підводних човнів класу "Колумбія". Також рекомендується розмістити в Азії та Європі більше тактичної ядерної зброї і розробити плани розміщення резервних ядерних боєголовок США.
Автори звіту зробили деякі прогнози:
- Росія і Китай продовжуватимуть збільшувати свій ядерний потенціал;
- Китай продовжить нарощувати звичайні збройні потужності, включно із космічними та кіберпотенціалом;
- стримуючі засоби США мають бути надійними та сприйматись як такі і союзниками, і противниками;
- американська програма ядерної модернізації має бути повністю реалізована якомога швидше, щоб стримати Росію та Китай.
Війна в Україні
Конгресмени вважають, що Росія спекулювала на темі використання ядерної зброї в Україні. Зокрема, мова йшла про використання стратегічної або нестратегічної ядерної зброї у разі поразки РФ або у разі прикриття для відступу.
Що цьому передувало
Нагадаємо, 2 листопада, російський диктатор Володимир Путін підписав закон про вихід Росії з договору про заборону ядерних випробувань.
Такий договір був прийнятий на сесії Генасамблеї ООН у 1996 році, але не набрав чинності. Причиною цього стало те, що його не підписала достатня кількість країн.
Останнє ядерне випробування РФ провела у 1990 році. Але у лютому 2023 року російський диктатор Володимир Путін доручив підготувати полігон для такого випробування.
За даними ГУР Міноборони, Росія нещодавно провела невдалі випробування носіїв ядерної зброї "Ярс" та "Булава".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.