США домовилися про спільне виробництво з Індією бойової броньованої машини Stryker.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
США та Індія спільно вироблятимуть бронетехніку Stryker, оскільки обидві країни прагнуть протистояти зростаючій військовій могутності Китаю в Азії.
Це посилить обороноздатність Індії на кордоні з Китаєм та допоможе країні знизити залежність від російської зброї. Також у цьому зацікавлений індійський прем'єр-міністр Нарендра Моді, котрий прагне розширити промислову базу Індії.
Індійський чиновник, виступаючи на умовах анонімності, сказав, що більшу частину техніки буде розгорнуто вздовж кордону Індії з Китаєм. Частину машин також розгорнуть уздовж кордону Індії з Пакистаном.
"Індії потрібні тисячі машин спільного виробництва, більшість з яких будуть озброєні протитанковими ракетними комплексами. Інші будуть використовуватися для спостереження за полем бою або командними машинами", - сказав індійський чиновник.
В останні роки армія США модернізувала Stryker, оснастивши його 30-мм гарматою та розробивши зброю спрямованої енергії для протиповітряної оборони малої дальності.
Вага машини досягає до 18,77 тонни, максимальна швидкість - 96 км/год по шосе. БТР вміщує до 9 осіб екіпажу.
Озброєння Stryker:
Stryker оперативно доставляє піхоту на поле бою або на місце збройного конфлікту.
У січні 2023 року США оголосили про виділення Україні нового пакету допомоги на суму 2,5 мільярда доларів. До його складу увійшли 90 бронетранспортерів Stryker, у тому числі 20 інженерних машин із протимінними катками.
У березні 2023 року 90 БТР Stryker прибули до Німеччини, звідки вони вирушили до України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.