Американська космічна компанія SpaceX планує 16 січня (по Києву) запустити в космос ракету-носій Falcon Heavy із секретними військовими супутниками.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Space.com.
Як свідчить видання, запуск потужної ракети-носія з секретними військовими супутниками на борту має здійснюватися з космічного центру Кеннеді у Флориді. Трансляція у прямому ефірі проходитиме на сайті Space.com.
Основним корисним навантаженням є військовий супутник зв'язку під назвою Continuous Broadcast Augmenting SATCOM 2, який Falcon Heavy відправить на геостаціонарну орбіту приблизно 22200 миль (35700 км) над Землею. Разом з ним стартує космічний корабель, який називається Long Duration Propulsive ESPA (LDPE)-3A, адаптер корисного навантаження, який може вмістити до шести невеликих супутників. Серед них два оперативні прототипи для покращеної ситуаційної обізнаності та оперативний прототип шифрування крипто/інтерфейс, що забезпечує можливість безпечного зв'язку "космос-земля", як заявили представники Космічних сил.
Видання нагадує, що цей запуск місії USSF-67 стане п'ятим для Falcon Heavy, яка здійснила перший політ у лютому 2018 року, коли в космос була відправлена Tesla Roadster власника SpaceX Ілона Маска з одягненим у скафандр манекеном на ім'я Starman на сидінні водія. Востаннє Falcon Heavy виконувала політ у космос у листопаді 2022 року з місією USSF-44 для Космічних сил США, яка, як і USSF-67, була секретною.
Місія USSF-67 стала однією зі справ напруженого тижня для SpaceX. Компанія також планує запустити свій черговий, 51-й, інтернет-супутник Starlink на низьку навколоземну орбіту Falcon 9.
Нещодавно РБК-Україна повідомляло, що SpaceX готується до першого в історії орбітального випробувального польоту програми Starship, який може стартувати вже наступного місяця.
Нагадаємо, під час презентації Starship Ілон Маск показав, як відбуватиметься колонізація Марса.
Крім того, ми писали, щоукраїнський супутник EOS SAT 1 першого у світі агроорієнтованого сузір'я EOSDA вийшов на зв'язок - передав телеметрію та дані про стан систем.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.