Скільком священникам оголосили підозру за час повномасштабної війни: відповідь СБУ
За час повномасштабної війни з Російською Федерацією в Україні було розпочато кримінальні провадження проти більше ніж 100 священнослужителів. Більшість з них є представниками Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Геть від Москви. Як у Раді збираються заборонити зв'язки з РПЦ і що про це думає Зеленський".
Як й згадувалось вище, за час повномасштабної війни було розпочато кримінальні провадження проти понад 100 священнослужителів:
- 50 з них отримали підозри;
- 25 - судові вироки.
Служба безпеки України (СБУ), у коментарі РБК-Україна уточнила, що мова йде про здебільшого про представників УПЦ МП. Зокрема перелік злочинів, який інкримінують священникам, достатньо широкий:
- колабораціонізм;
- держзрада;
- сприяння країні-агресору;
- пропаганда тоталітарних режимів;
- виправдання агресії;
- сприяння в незаконній переправці за кордон і т.д.
"Наявні кримінальні провадження не мають нічого спільного з тиском на церковне середовище, а є проявом системної протидії СБУ шкідливому впливу російських спецслужб та їх агентури на ситуацію в Україні. Одним зі свідчень тісної співпраці окремих священиків УПЦ (МП) з РФ є їхня згода на обмін після засудження та вироків в Україні. І обміни показують цінність подібних кадрів для російської сторони", - наголосили в СБУ.
Заборона УПЦ МП
У жовтні 2023-го Верховна Рада, в рамках першого читання, підтримала законопроєкт, який передбачає заборону УПЦ МП та інших релігійних організацій, які мають зв'язки з Росією. У березні 2024 року Комітет рекомендував Раді підтримати цей законопроєкт і на другому читанні.
23 липня народні депутати заблокували трибуну парламенту з вимогою щодо термінового розгляду цього законопроєкту.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.