Майже 40% українців із тимчасовим захистом у Німеччині планують повернутися в Україну. Лише 9% біженців хочуть залишитися там назавжди.
Що спонукатиме українців повертатися додому після прихистку у Німеччині, РБК-Україна розповідає з посиланням на міграційну платформу EWL.
Повернутися в Україну у близькій чи далекій перспективі планують 39% українських біженців у Німеччині. Такі результати дослідження "З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців", яке провели платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі.
Мінімум на рік залишитися у Німеччині хочуть 35% опитаних українців, а назавжди – 9%. Ще до закінчення війни готові повернутися 18% опитаних. Не визначилися із планами 22% респондентів.
"Кількість українців, які проживали в Німеччині у 2021 році, була відносно невеликою – близько 150 тисяч. Лише за півтора року після повномасштабного вторгнення ця цифра зросла у 6 разів. Це стало викликом, але водночас і можливістю для німецького ринку праці", – зазначає директор з міжнародного розвитку EWL Міхаліна Сєлевич.
Серед таких факторів українці вказують насамперед цивілізаційний вибір України:
Понад третина (35%) опитаних вказали, що важливим чинником є податкові пільги та дешеві кредити. Ще для 30% респондентів визначальною буде підтримка держави у відбудові чи поверненні квартири чи будинку. Прості умови відкриття і ведення бізнесу мотивуватимуть повернутися 26% опитаних.
Нагадаємо, ми писали, чому українські біженці виїжджають із Польщі до Німеччини.
Також ми розповідали, якою буде допомога на добровільне повернення додому із Чехії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.