Скільки російських кораблів вже знищила Україна: дані ВМС
Третина кораблів Чорноморського флоту виведена з ладу - знищені або пошкоджені. Деякі з них знищують вже після ремонту.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів речник ВМС України Дмитро Плетенчук.
"Офіційно 28. Ще понад 10 одиниць в них були в ремонті. Але багато з тих кораблів, які зараз у них у строю, теж отримували пошкодження. Наприклад, обидва фрегати "Адмірал Ессен", і "Адмірал Макаров"", - сказав він.
За його словами, значна частина кораблів противника вже познайомилася і з дронами, і з ракетами. "І деякі з них уже були відновлені. Деякі стоять на ремонтах досі, деякі ще довго стоятимуть через серйозні пошкодження", - додав Плетенчук.
Він відзначив цікаву деталь з великими десантними кораблями.
"Ми дочекались, поки вони їх привели до ладу, і після цього ударили. А ремонтувати їх було надскладно, тому що це 775 проект, вони польського виробництва. А поляки, зрозуміло, відмовляються їх обслуговувати. І вони в обхід санкцій намагались купляти якісь деталі, замінники. Тому я не думаю, що вони зараз будуть поспішати з ремонтом цих ВДК", - розповів Плетенчук.
Речник МВС повідомив, що з ладу виведена третина російського флоту в Чорному морі – "знищені і пошкоджені".
Пріоритетні цілі
Він розповів, що пріоритетною ціллю є ракетоносії, тому що це фактично єдині кораблі, які ще можуть якось впливати на нас.
Силам оборони вдалось знищити декілька ракетоносіїв. "Два малих ракетних катери і підводний човен: "Аскольд", "Циклон" і "Ростов-на-Дону". Залишається вісім, серед них три підводні човни, три МРК "Буян-М" і два фрегати "Ессен" і "Макаров"", - сказав він.
За його словами, росіяни, в принципі, могли би обстрілювати навіть з Каспію. "Але вони чудово розуміють, що піти звідси - це показати слабкість, це капітуляція. І от вони заради своїх імперських понтів готові тут помирати. Не будемо їм заважати", - додав Плетенчук.
Як повідомляло РБК-Україна 19 травня в окупованому Севастополі було затоплено ракетний корабель "Циклон", який був останнім носієм крилатих ракет у Криму. Інші російські кораблі проекту 22800 також були виведені з ладу або залишили акваторію Чорного моря.