Оборонні сили України повністю контролюють кордон з Білоруссю. Провокаційних дій з боку сусідньої країни не зафіксовано, однак загроза залишається актуальною через вплив Москви на Мінськ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченка в ефірі телемарафону.
За словами Демченка, ситуація на кордоні з Білоруссю залишається стабільною, і українські сили оборони повністю контролюють лінію кордону. Провокацій або нестандартних ситуацій за останній час не було.
"Треба розуміти, що наші розвідники постійно спостерігають за тим, що відбувається на території Білорусі, щоб оперативно реагувати на можливі загрози. Загалом, цей напрямок залишається загрозливим, оскільки Білорусь продовжує бути під впливом Росії, яка може тиснути на Мінськ для більш масштабної участі у війні проти України," - підкреслив Демченко.
Він також наголосив на тому, що оборонні роботи на кордоні тривають, включаючи інженерно-фортифікаційні заходи для підготовки до можливих атак.
"Ми не бачимо руху білоруської техніки чи військ на лінії кордону, однак не виключаємо, що Білорусь може утримувати свої сили ближче до кордону на вимогу Кремля. Ситуація постійно моніториться, щоб своєчасно реагувати на потенційні виклики", - резюмував речник.
Варто нагадати, що напередодні самопроголошеному президенту Білорусі примарились українські безпілотники, які нібито "переткнули повітряний простір". Через це білоруський диктатор почав натякати на ймовірні прямі бойові дії з Україною.
Пізніше диктатор Лукашенко заявив, що Білорусь перекинула майже третину своєї армії до кордону з Україною і пов'язав це з тим, що там начебто знаходиться понад 120 тисяч українських військових.
Варто зауважити, що такі неоднозначні заяви Лукашенка стали посилюватись на тлі українського прориву Курської області РФ.
До слова, нещодавно він заявив про необхідність сісти за стіл переговорів, щоб закінчити війну, назвавши криваву агресію Росії проти України - "драчкою".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.