У Швеції обговорюють збільшення потужностей для постачання снарядів Україні
Швеції необхідно закуповувати артилерійські боєприпаси як для себе, так і для можливості відправки в Україну. А потужність заводів має збільшитися.
Про це заявив міністр оборони Швеції Пол Джонсон, повідомляє РБК-Україна з посиланням на SVT Nyheter.
"У нас є хороші установки "Арчер", але вони неактуальні, якщо немає боєприпасів для стрільби", - сказав він.
За словами міністра оборони, Швеція має підтримати Україну артилерійськими боєприпасами і водночас нарощувати власні запаси. Він назвав це складною ситуацією.
Наразі триває робота зі складання угоди, яка забезпечить шведській стороні доступ до необхідних боєприпасів. За даними виробника Nammo, маючи заводи у Швеції, терміни постачання боєприпасів наразі становлять до шести років.
Необхідні інвестиції в заводи
За словами Пола Джонсона, важливо, щоб заводи з виробництва боєприпасів у Скандинавії збільшили свої потужності.
"Гроші на це всередині ЄС є. Вони шукають кошти ЄС, а потім очікується, що ми зробимо часткові інвестиції", - сказав міністр.
Управління оборонної техніки заявляє, що ведеться інтенсивна робота зі збільшення виробничих потужностей і доступності артилерійських боєприпасів у Швеції та країнах Північної Європи.
Снаряди для України
Країни Заходу самі зіткнулися з труднощами, намагаючись досягти власних цілей щодо постачання Україні боєприпасів.
ЄС обіцяв надіслати мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. Але тільки "480 тисяч було доставлено або перебуває у конвеєрі", заявила нещодавно голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
США з початку повномасштабного російського вторгнення надали Україні понад два мільйони 155-мм артилерійських снарядів. Але їхні власні запаси теж вичерпалися, тому минулого літа вони вирішили надіслати Україні касетні боєприпаси.
Раніше командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський заявив, що українські військовослужбовці на передовій зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів на тлі скорочення допомоги від союзників.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.