Шуляк: пільгове кредитування для вітчизняного бізнесу допоможе відновити країну після війни
Один з ефективних способів відновити країну після війни - надати пільгове кредитування вітчизняному бізнесу, який дотичний до виробництва потрібних для відбудови будматеріалів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії "Слуга народу" Олену Шуляк.
"Український бізнес і підприємства [спроможні допомогти у відбудові] здебільшого адаптувалися до роботи під час війни, але більшість досі працює, щоб вижити", - зазначила вона.
За словами Шуляк, Україна прагне, аби 60% усіх робіт з відновлення виконували місцеві компанії.
Вже зараз слід проаналізувати, які матеріали необхідні для повноцінної відбудови країни, а також визначити, де можна зменшити долю імпорту.
До прикладу, в Україні немає виробництва скла, тому варто забезпечити сприятливі умови для того, щоб виробники мали можливість безперешкодно зайти на український ринок.
Також в Україні не виробляється електротехнічне обладнання, гумове покриття, ліфти. Тому необхідно розглянути можливості запуску таких виробництв, пояснила Шуляк.
"Щодо інших матеріалів - то в контексті відбудови їх потрібно буде дуже багато. Зокрема, в Україні виробляється арматура, цегла, бетон, щебінь, асфальтобетон, фарба, кабель, керамічна плитка тощо. Тому уряд має захистити вітчизняного виробника, запровадити програми для пожвавлення підприємницької діяльності. Зокрема, це може і має стосуватися системи пільгового кредитування для бізнесу", - додала народний депутат.
Нагадаємо, раніше Шуляк зазначала, що відновлення України передбачає три етапи: нагальна відбудова важливої інфраструктури, ухвалення стандартів будівництва та реалізація ключових реформ.
Ключовою реформою у сфері містобудування вважається та, що передбачена законопроектом №5655 і яку Верховна рада ухвалила в другому читанні та в цілому.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.